2014 Gelin İçin Saç Modelleri

Gelinler için güzelliği ve zarafeti ön plana çıkarmak ilk sırada olsa gerek. Gelin saçı modelleri de bu durumu destekler nitelikte olmalı. Modellerden bir kısmı abartılı büyüklük ya da formları ile dikkati yüzden çok saça çektiği ve gözü yorduğu için gelinin olduğundan kötü görünmesine dahi yol açabiliyor.

2014 gelin saçı modellerine göz attığımızda da bu bahsettiğimiz durumun dikkate alındığını görebiliriz. Modellerde sadelik ve doğallık ön planda tutulmuş. En çok tercih edilen ve beğenilen modeller ensede yapılmış doğal topuzlar. Hafif dalgalı olan saça uygulanan bu topuzlar gelin olmanın doğasına yakışır bir görüntüye ulaştırıyor.

Gelin saçında 2014 yılı aksesuarları ve süsleri genelde bu ense topuzlarına yönelik olan çiçekli aksesuarlar. Topuzların altına ya da kenarına tutturulmuş olan bu çiçekler gelinliklere çok yakışıyor. Bir diğer ayrıntı ise örgüler. Saç örgüsünün gelinlerde işi ne demeyin. Başın ön kısmından arkaya doğru giden hafif kavisli bir örgü harika bir görüntü ortaya çıkarıyor.

Bahsettiğimiz örgüler ve ense topuzları birlikte kullanıldığında ise başarılı sonuçlar olduğunu görebilirsiniz. Elbette açık saçlar da 2014 gelin saçı modelleri arasında yok değil. Açık saçlar da bu yıl daha dalgalı. Bunun yanında başın üst kısmında da topuzlar uygulanabilir. Ancak doğallık temasını akıldan çıkarmamak gerek. Kimyasallarla sertleştirilmiş kocaman topuzlar 2014 yılında kesinlikle yok. Gelinlerin de bundan kaçınmasını tavsiye ediyoruz.