Komedi filmleri dalında oldukça iddialı olacağı düşünülen ve Amerikan Pastası film serisi ile ünlenen Jason Biggs’in başrolde yer aldığı “Amateur Night” yani “Amatörler Gecesi” adlı film, Biggs’in yine komedi dalında ne kadar başarılı olduğunu gösteren son çektiği yapımdır. Komedi alanında en yeni filmler listesinde karşımıza çıkan 2016 ABD yapımı bu filmde hem sempatik hem de komik bir karakter olarak karşımıza çıkan Biggs’e kadın oyunculardan Janet Montgomery eşlik ediyor. 21 Ekim 2016 tarihinde izleyici ile buluşacak olan filmin yönetmen koltuğunda da oe Syracuse ve Lisa Addario oturuyorlar.

Filmin konusuna göre doktorasını mimarlık dalında yapan baş karakter Guy Carter, evlidir ve eşi hamiledir. Fakat Carter he ne kadar okulda oldukça başarılı olsa da iş konusunda aynı başarıyı elde edememiş ve kendisine göre uygun bir işe yerleşememiştir. Baba olacağı ve masrafları da artacağı için strese giren Carter, sigorta sürelerinin de dolmasına az kaldığını düşünerek her şeyi göze alır ve ne olsa çalışırım diye düşünür. Eşinin de tavsiyesi ile şoförlük işine girişir. Burada iyi kazanç elde eden hayat kadınlarını getirip götürdüğü esnada Nikki adında bir hayat kadını ve onun iki arkadaşı ile tanışır. Kendisini bir anda hiç karşılaşmadığı ortamlarda bulan Carter, tanıştığı bu yeni dünyada türlü türlü olaylarla yine izleyiciyi kahkahaya boğacak ve filmin isminden de anlaşıldığı gibi amatörce komik hareket ve tepkileri ile kendini oldukça gülünç durumlara sokacaktır. Kendi içinde oldukça saf bir adam oluşu, tanıştığı hayat kadınlarının da ilgisini çeker ve onlar da Carter’ı yaşadıkları bu ilginç dünyanın içine sokar.

Sinema filmleri içinde kahkaha atarak gülmek isteyenler için tavsiye edilebilecek filmler arasında yer alan Amateur Night, yeni yabancı filmler arasında izleyici tarafından da izlenmeyi sabırsızlıkla beklenen yapımlara arasında. En son filmler denildiğinde akla gelebilecek filmler arasında en başlara geçmeyi başaran bu film, hem esprileri hem de oyuncuları ile adından söz ettirecek gibi görünmektedir. Çok derine inen bir konusu olmaması ve tek amacının izleyiciyi izlerken kahkahaya boğması olan eleştirmenler tarafından da izlenmesi tavsiye edilen filmler arasındadır.