Araç kameraları artık ucuzluk marketlerinde ve teknoloji marketlerde de birçok modelle beraber bulunmaktadır. Ucuz araç içi kamera çeşitleri, çift yönlü araç içi kameraları, gece görüşlü araç kamerası gibi onlarca farklı model bulunmaktadır. Peki, hangi araç içi kamerası daha iyi? En iyi araç içi kamerası hangisidir?

Ucuz araç içi kameralar piyasada o kadar çok ve cezbedici ki insan bir tane alayım hiç yoktan iyidir diyor ancak unutmayın ucuz araç kameraları kısa sürede bozulabilir, düşük kaliteye sahip olabilir hatta hiç kayıt yapmayabilir. Garantili, HD kayıt yapabilen gece görüş özelliği olan, plaka okuma sistemleri olan, hız ve konum bilgisi kaydedebilen yüksek kapasite kameralar alarak sürüşünüzü daha güvenli hale getirebilirsiniz. Araç içi kamera montajı kolay olan modeller hırsızlar tarafından kolay çalınabileceği gibi gerektiğinde söküp taşınabilmesi açısından avantajlıdır. Araç içi kamera satın almadan önce marka ve modele göre Youtube videoları izleyerek araç içi kamera modelinin video kalitesini mutlaka inceleyiniz. Kaliteli araç içi gece görüşlü kamera kameraların videolarını video sitelerinde kolayca bulabilirsiniz. Özellikle gece kayıt özelliği yüksek model araç kameraları araştırmalısınız. Birçok araç içi kamera HD kayıt yaptığını ifade etse de görüntü kalitesi oldukça düşüktür.  Özellikle diğer araçların plakalarının net olarak okunabildiği kamera modelleri tercih edilmelidir.

Araç içi kamera satın almak için teknoloji sitelerinden sipariş vererek kapıda ödemeli araç içi kamera satın alabilirsiniz. ucuzluk marketleri ve televizyonda satılan araç içi kameraları ise kesinlikle tercih etmeyiniz.