bahar tatili izle bahar tatili

Üniversite öğrencisi dört arkadaş bahar tatillerini finanse etmek için uçuk bir plan yaparlar. Bu plan bir mağazayı soymaktır ve bu mağazayı soyarlar. Şimdi ellerinde ise bahar tatili için çok fazla para ve eğlenecek vakitleri vardır. Ama unuttukları bir şey polislerdir. Polisler bu pembe hayalleri bozarlar ve kızları yakalarlar.

Tam hapsi boyladıklarını düşündükleri sırada Alien isimli bir adam ortaya çıkarak, kefaletlerini öderler. Ancak unuttukları bir şey vardır, her şeyin bir karşılığı vardır.

Faith, Brit, Candy ve Cotty müthiş bir bahar tatili (spring break) geçirmenin hayalini kuran dört çılgın arkadaştır. Fakat sıradan genç kızlardan farkları, uçuk planlarıdır. Fakat biriktirdikleri paralar yola ancak yetince, çareyi ciddi bir soygun yapmakta bulurlar ve de başarırlar! Şimdi ellerinde tatil boyu deli gibi eğlenecekleri kadar çok paraları vardır. “Her genç” gibi bahar tatilinde partinin ve kokainin dozunu kaçırınca kendilerini kodeste bulurlar. Tam kurtulamayacaklarını düşünürken, Alien adında bir adam çıka gelir ve bu kızların kefaletini ödeyip, serbest kalmalarını sağlar. Alien, bölgenin yerel uyuşturucu ağlarını ele geçirmektedir ve uyuşturucu işinden yüklü miktarda para kazanmıştır. Brit, Candy ve Cotty bu vahşi hayata adapte olmakta pek de sorun çekmeyeceklerdir…
Selena Gomez, Ashley Benson, Vanessa Hudgens, Rachel Korine ve James Franco’nun başrolleri paylaştığı bu sıra dışı ve kışkırtıcı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise dördüncü uzun metrajlı işine imza atan Harmony Korine üstleniyor.

bahar tatili filmi izle

10 Mayıs 2013

2012 – ABD

Dram ,  Komedi

94 Dak.

Harmony Korine

James Franco ,  Selena Gomez ,  Vanessa Hudgens ,  Heather Morris ,  Ashley Benson

Harmony Korine

Charles-Marie Anthonioz ,  David Zander

spring-breakers-ten-reasons-to-watch-the-movie

Eleştiri

Bazı filmlerde oyuncu ve senarist olarak imzası bulunan, Gus Van Sant ve Werner Herzog ile dirsek teması olan, Gummo ve Julien Donkey –Boy gibi kült mertebesine yaklaşmış filmlerin yönetmenliğini üstlenen Harmony Korine bu kez biz de pek anlamı olmayan Bahar Tatili / Spring Break kavramını yine bildiği yöntemlerle çekmeye çalışıyor. Yönetmenin önceki filmlerine bakarsak 1997 yapımı Gummo, bir adet mokümantary kıvamında, black metal parçalarla sıvanmış bir alt sınıf filmi gibiydi. Seyirci dengesini nefret ya da sevgi eşliğinde kuran Korine 99 yapımı Julie Donkey – Boy’da ise gerçekler üzerinden seyircide bir sınama duygusu yaratmıştı ki dogma kurallarının işlediği bir ıstırap filmi diyebiliriz ona da! 2007 yılında çektiği Mister Lonely daha yumuşak diyalog ve görüntüler eşliğinde bir benzerini bulma yarışmasının yolculuğunu anlatıyor. Ve tabii yine müzikler ilgi çekiyor filmde.

Bahar Tatili Film Fragmanları

bahar tatili film fotoları Spring Breakers Movie Stills Mycineworld Com

bahar tatili filmi bahar tatili film

Spring Breakers Movie spring-breakers

spring-breakers-movie-selena-gomez