Beyaz çayın ilk oluşumundan bahsederek, çeşitlerine kadar pek çok bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz. İlk olarak Çin’de yetiştirilen bu çay harmanlanmış olarak, hafif olarak okside edilmiştir. Yine bahsettiğimiz beyaz çay, diğer çaylar gibi, Camellia Sinensis yaprağından elde edilmektedir. Diğer çaylara göre bir farkı bulunuyor ki bu da, çay tomurcuklarının henüz tam olarak açmadan üst yaprakları toplanmaktadır. Bu durumda da toplanan üst yapraklar direkt olarak her hangi bir işlemden geçirilmeden, doğal bir güneş ısısında kurutularak hazır hale getiriliyor. Bahsettiğimiz bu çay ise, ismi gibi temiz ve beyaz bir etkiye sahiptir diyebiliriz. Sizlerin pek çok farklı rahatsızlığınızda yardımcı olacak olan bu çay ise, ülkemizde de bulabileceğiniz bitkisel çaylar arasında yer almaktadır.

Çeşitleri nelerdir?

Son zamanlarda adını oldukça fazla duyuran bitkisel çaylar arasında olan white tea, çeşitleri ile birlikte sizlere şu şekilde sunulmaktadır.

  • Saf beyaz çay
  • Gül aromalı beyaz çay
  • Bergamot aromalı beyaz çay

Çeşitleri kısaca sizlere farklı aromalar ile sunulabilmektedir. Eğer ki istekleriniz saf ve sade yönde ise, aroma kullanılmayan modeller sizlerin tercihleri arasında yer alacaktır.

Şimdi de kısaca etkilerinden bahsetmek gerekirse bilgiler şöyledir.

Kansere yardım ettiği söyleniyor

Yapılan araştırmalara göre beyaz çay, kansere ve kalp hastalıklarına yardımcı olduğu söylenmektedir. Bunların yanı sıra cilt güzelliği ve daha pek çok farklı konuda destekçi olduğu da bilinmektedir.Ürün hakkında detaylı bilgilere ve sipariş hattına resmi satış sitesi http://www.beyazcayi.com/ ‘dan ulaşabilirsiniz.