Aslında biraz gayret edilse, felsefi açıdan göreceli bir Aşk’a dair bir hikâye yazılabilir bu başlık üzerine… “Her Çiçek Her Zaman Güzeldir” Bu elbette doğru bir tabir! Yani doğanın korunması ve dünya dengesinin sürekliliği açısından değerlendirilirse… Peki ya Aşk açısından nedir sonuç?

  • Sevilenin ellerinde olması,
  • Yüzünde açan tebessümler,
  • Belki kazanılacak bir buse…

Bunlarda Aşk adına güzel şeyler değil midir? Kesinlikle güzeldir. Ancak, yalnızca bir Çiçek
! Diye bir tabir ile geçmemiz doğru mu pekâlâ? Elbette ki; Hayır!

Bu yüzden çiçeklerin dalındaki güzelliğini mümkün oldukça korumak gereklidir. En azından sevilene sunulan bir çiçeğin günahına karşılık, saksıda bir çiçek beslemeli. Bitki oldukları, canlarının olmadığı anlamına gelmemektedir. Bu yüzden adına romantizm denilerek masum gösteriler bitki katliamına ortak olmamalısınız. Sevilene sunulacak saksıda bir çiçek ile onun size verdiği değeri ve kıymetin de derecesini ölçmek mümkündür. Tabii bu uygulama için bakımı zor olan bir bitkiyi de seçmemekte fayda var. (Gülümsemeniz içindi.) Bu arada İstanbul çiçek siparişi için size aşağıdaki siteyi önerebilirim.Özenle seçilmiş çiçekler sizleri bekliyor olacak.

Çiçek; bir bitkinin meyve öncesi ya da döllenerek çoğalmasını sağlamak adına başta arı vb. pek çok hayvana sunduğu bir ufak gizemdir. Çiçeklere yönelik olarak, Ekolojik denge içerisinde böylesine naif bir tanımlama yapabiliriz. Ancak! Bir çiçek ki taç olmuş sevilenin başına, bir çiçek ki al yanaklarına uyumlu bir utangaç pembe… İşte böylesi güzel anlamlarda yüklemek mümkün… Elbette tüm bunlara değdiğinde bu anlamları anlamak çok daha kolay olacaktır. Aksi durumda sadece bir bitki demek mümkündür! Sadece bir bitki…

Sadece bir bitki değildir çiçekler… Alelâde bir bitki değildir… Onlar sunduğunuz yürek, sevdanız, söyleyemedikleriniz ya da paylaşılan duyguların tasviridir hayatımızda… Çiçeklerin yetiştirmenin özverisini bilmeyen bir erkekten çiçek kabul etmemelisiniz hanımlar. Lakin kadınlar da birer çiçektir! Ve en az bir çiçek kadar kırılgan ve narin… Bu yüzden sevdiğiniz erkeğin size bir çiçek almasından önce, ona saksıda bir filiz verin! Ve o çiçeğin görkemli bir şekilde açtığı günü görmek istediğinizi belirtin ona. Bakalım ne kadar kıymet veriyor çiçeğinize? Yani sizin kırılgan ruhunuza… Bunu yaşayarak öğrenmeli ve Her Çiçek Her Zaman Güzeldir diyebilmek için internet üzerinden sizler için sunulan seçenekler thesabuncakis.com adresinden inceleyebilirsiniz.