bruma2 bruma

TFF’nin yabancı kararı sonrası yeni bir rota çizen Cim Bom, aradığı ismi U20 DünyaKupası’nda buldu: Armindo Bruma. Şampiyonaya damga vuran Portekizli oyuncu için Sporting’e 8 milyon Euro önerildi. Genç yeteneğin menaceri de Aslan’ı işaret etti.

TFF’nin 6+0+4 kararı sonrası yabancı transferindeki politikasını değiştiren Galatasaray, Portekiz U20Takımı’nın yıldızı Armindo  Bruma’ya yoğunlaştı. Her iki kanatta oynayabilen ve U20 Dünya Şampiyonası’na damgasını vuran 19 yaşındaki yetenek, teknik direktör Fatih Terim’den onay aldı. Genç yıldız için Cim Bom’un rakibi İngiliz devi Chelsea. Bruma’nın menaceri Catio Balde de Antena 1 televizyonuna yaptığı açıklamada her iki kulübün teklifini doğruladı. Chelsea ve Galatasaray’ın, Sporting Lizbon’a 8 milyon Euro (Yaklaşık 21 milyon TL) teklif ettiğini söyleyen Balde, “Sporting 12 milyon Euro istiyor ancak o rakama hiçbir kulübün çıkacağını sanmıyorum. Bruma, Sporting’de bir geleceği olduğunu düşünmüyor” dedi.

bruma1

Kontratının son yılı

Galatasaray’ın, Sporting’den gelecek yanıta göre transfere son noktayı koyması bekleniyor. Dünya yıldızlarının cirit attığı Chelsea’de forma giymesi kolay olmayan Bruma’nın, Sarı-Kırmızılı kulübe daha sıcak bakması muhtemel. 19 yaşındaki kanat oyuncusunun Sporting’le olan sözleşmesinin Haziran 2014’te bitecek olması da Cim Bom’un elini güçlendiren faktörlerden.