Bilinçli kullanım için bilgisayarı özellikle çocuklara hem eğlendirici, hem eğitici ve hem de refleks ve zeka kuvvetlendirici olarak kullandırmak gerektiğini hepimiz biliriz. Öyleyse nereden başlayalım ?
Hemen eğitime girmek sıkıcı olur. O halde eğlenme amaçlı başlayıp bir yandan da farkında olmadan eğitelim.
Artık hiç sıkılmayacaksınız. Google arama motoruna “Balon patlatma oyunları” yazdığınızda karşınıza en az 800.000 sonuç çıkar. Dile kolay. İşte sanal dünyanın farkı.
Hemen ilk satırdaki linke girelim ve balon patlatma oyununa gidelim. Birden çok renkte balonların eşini fare ile uygun yere sürükleyip aynı renktekilere atıp patlatıyorsunuz. Sanki o renkli balonlar elinizdeymişçesine patır patır patlıyor. Oynayışı gerçekten çok zevkli. Üstelik kolaydan zora doğru seviyeleri artan, zaman sınırlamalı, yılbaşı balonlu, neşeli balonlu, elmaslı, donmalı, zincirli, ninjalı, korkulu, durdurmalı, olimpik olanı, tatlı şekerlisi ve benzerleriyle çeşit çeşit balon patlatma oyunlarını internette rahatça bulacak, zevkle oynayacaksınız. Fare ile sürüklediğiniz balonları birbiri peşine patlatırken, yanınızdaki çocuk sabırsızlıktan elinizdekini almaya çalışacak.
Şşşt ! Aman kavga çıkmasın..
Sıkıldınız mı, geçin bir başka linke, başka çeşidine atlayın. Zaman adeta donuyor. Sabah başladığınız sanal eğlencelerden başınızı kaldırdığınızda akşam oluvermiş. İşte balon patlatma gerçekten farklı bir dünya.
Bu dünyada her şey çocuklar için değil mi! Ne duruyorsunuz, karne sevincini bir ayrı yaşasınlar. Bu tatil onların, bırakın oynasınlar ve oynarken farkında olmadan zekalarını, reflekslerini ve hayal güçlerini geliştirsinler…