Daha uzun görünmek için verdiğim tüyolar sizi bekliyor…

1- Büyük çantalardan uzak durun

Çantalarda Oversized boyutlar çok trend olabilir ancak trendleri bize uyuyorsa takip etmek stil sahibi insana yakışandır. Eğer minyonsanız küçük el çantaları, çapraz askılı ufak çantalar ve fazla büyük olmayan Clutch’lar her daim kullanmaktan şaşmamanız gereken modellerdir. Büyük bir çanta boyunuzun kısalığını daha da vurgulayarak, olduğunuzdan daha kısa görünmenize sebep olur.
uzun-gorunmenin-yollari 7 uzun-gorunmenin-yollari II

2- Tepeden topuz yapın

Çoğu blogger’ın favori saç modelinden biri olan bu topuzlar (Top Knot) yine göz yanılması sağlayarak boyunuzun daha uzun gözükmesine sebep olur. Saçınız bu kadar uzun değilse, saç eklerinden yaralanabilirsiniz.
uzun-gorunmenin-yollari 8

3- Enine çizgilere uzak, boyuna çizgilere yakın durun

Boyuna çizgiler kişiyi uzun gösterir ancak burada çizgilerin kalınlığına dikkat etmek gerekiyor. Kalın boyuna çizgiler kişiyi daha kilolu ve kısa gösterebilir bu yüzden boyunuz kısaysa ince dikine çizgileri seçmeniz daha uygun olacaktır. Bonus bilgi olarak, önümüzdeki 2014 yazında çizgilerin yine favori olacağını da belirteyim.
uzun-gorunmenin-yollari 9

4- İnce kemerler kullanın

Kalın kemerlerden uzak durup, ince kemerlerden edinmeniz şart. Ancak ince de olsa kemer kullanırken dikkat etmeniz gereken şey; kemer renginin bluz, elbise veya ceketinizin renginin aynısı yada benzer renk tonunda olması… Böylece hem bacak boyunuzu uzun gösterip, hem de bedeni iki parçaya bölmediğimiz için hoş bir görüntü ortaya çıkacaktır.

uzun-gorunmenin-yollari 10

5- Kısa saç kullanın

Uzun saçların kısa boyu daha da vurguladığı biliniyor. Minyonsanız sizin için en ideal saç boyu omuzlarınızda biten kesimler… Bunun için bob kesim saçları şiddetle öneririm, çene hizasında ya da biraz aşağısında fark etmez.
uzun-gorunmenin-yollari 11
6- Her zaman V yaka parçalar giyin

V yaka üstler de göz yanılmasına sebep olup giyeni daha uzun gösteriyor. Hatta sadece uzun göstermekle kalmıyor kişiyi daha da zayıf gösteriyor.

uzun-gorunmenin-yollari 12

7- Minyon moda bloggerlarını takip edin

Sevdiğim moda blogları arasında yer alan Extra Petite, Wendy’s Lookbook ve Fashion Coolture’yi sık kullanılanlarınıza ekleyin. Hemen hemen her gün yeni kıyafetler paylaşan bu minyon blogger’lardan ilham alacağınızı düşünüyorum.

uzun-gorunmenin-yollari 13