tribal dövme modelleri,dövme yazı modelleri,kartal dövme modelleri,dövme fiyatları,harf dövme modelleri,dövmeler modelleri,omuza dövme modelleri,dovme sekilleri,dovme yazilari

Günümüzün en yaygın modası ve sanatı olan Tattoo (dövme) birçok insanın vücudunu süslemekte ve estetik bir duruş vermektedir.
 
Çağımızın çılgın modası tattoo aslında yeni ortaya çıkan bir şey değildir. Bundan çok eskiye; ilkçağlara gidersek, insanlar bu dönemlerde tattooyu (dövmeyi) bir çok amaç için kullanıyorlarmış. Şöyle örnek vermek gerekirse; tattoo (dövme) savaşçılara bir yol gösterici, bir koruma büyüsü, bir tılsım olma görevini bu eski inançlarda yerine getirmiş ve bu amaçla kullanılmış. Tattoonun (dövmesi) koruyucu olduğuna yönelik düşünceyi de eklemek gerekiyor. Eski avcılar, ava gidecekleri zaman vücutlarına çeşitli boyalardan avlanacakları hayvanın resmini çizip av sırasında avının gücünü azaltacağına inanarak bu yöntemi asırlardır ya tattoo ya da büyüyle yapmışlardır.
 
Şövalye dövmelerini ve köle dövmelerini de unutmamak gerekir. Çünkü eskiden köleleri belirlemek için bir damga dövmesi (tattoo) de yapılırmış.
 
Gerek güzellik için gerekse büyü için yapmış olsun, tattoo (dövme) insan hayatının vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Günümüzde tattoo (dövme); damga dövmesi, büyü dövmesi veya, köle dövmesi olarak kullanılmasa da adeta bir moda, bir vücut estetiğinden doğan gereksinim için yapılmaktadır. Tabii ki bazı bilinçli kişiler kendisini ifade eden dövmeleri, ya da inancını belirten dövmeleri yaptırmaktadır.
 
Ancak günümüzde bir moda dövmesinin yanında bu kendini ifade eden dövmeler biraz sönük kalıyor. Bu konuya örnek vermek gerekirse; İlhan Mansız dövmesi, Hülya Avşar dövmesi, Sibel Can dövmesi, Prison Break dövmesi gibi ünlülerin dövmeleri istenmekte ve dövmeler otomatik olarak ünlünün ismini almaktadır. Yani bir akrep dövmesi olsa bile, dövme Tom Cruise’da ise o dövme artık Tom’un dövmesi oluyor. Böyle birçok örnek vermek mümkün. Ama ne olursa olsun, dövmede siz kendi ruhunuzu dinleyin ve kimsenin dövmesine değil size özel olan dövmeyi arayın.
 
Dövme yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken bir çok konu var. Bunların en önemlilerinden bir tanesi (işlemin steril olmasından sonra tabii ki), dövme modelini bir ömür boyu üzerinizde taşıyacağınızı unutmadan, ona göre model seçmeniz ya da model çizdirmeniz olacaktır.
 
Unutmayın bedeninizi ve ruhunuzu yansıtacak en güzel görsel sanat beden sanatına yansıyan tattoonun kalıcı izleridir.
dövme modelleri gün geçtikçe ilginç ve göz alıcı modellerde piyasada yer edinmektedir.Dövme fiyatları ise,bir çok yerde kalitesine göre değişmektedir.Dövme çeşitlerinde yazılı dövme modelleri de tercih edilmektedir.