İşler Güçler seneler sonra severek izlediğim ender dizilerden biriydi (Hatta sıdıkadan sonra izlediğim tek dizidir). Şimdi ise aynı ekip ile yeni bir film çekiliyormuş. Bu haber işler güçler fanlarını sevindirdiği gibi beni de sevindirdi. Bu adamları tv’de/sinema’da daima görmek isterim.

Filmin yönetmeni ve senaristi Selçuk Aydemir, Facebook sayfasından hayranlarına filmle ilgili bazı fotoğraflar paylaştı. Özellikle Ahmet Kural’ın yeni tiplemesi yakışıklılığından eser bırakmamış. Bu filmde kel ve göbekli bir karakter olarak izleyeceğiz kendisini.

Bu arada okuyucularım neden bitti bu dizi yaaa? 🙁

Filmin Özeti

BKM’nin önümüzdeki dönem izleyiciyle buluşturacağı iddialı projelerinden biri olan Düğün Dernek’in çekimleri yaz sezonunda gerçekleşecek. Çekimleri Sivas’ta yapılacak olan komedi filmini, televizyon sektörünün başarılı yapımlarından biri olan İşler Güçler dizisinin yönetmeni Selçuk Aydemir yazıp yönetecek. Başrolleri ise aynı dizide yer alan Ahmet Kural ve Murat Cemcir paylaşırken, ikiliye Binnur Kaya eşlik edecek.

06 Aralık 2013

2013 – Türkiye

Aile ,  Komedi

Selçuk Aydemir

Rasim Öztekin ,  Ahmet Kural ,  Murat Cemcir ,  Zerrin Sümer

Selçuk Aydemir

“Çalgı Çengi” filmi ve “İşler Güçler” dizisinin yönetmeni Selçuk Aydemir, ikinci uzun metrajı “Düğün Dernek”in çekimlerine başladı. Sivas’taki bir köy düğününde yaşanan olayları konu alan filmde hem “Çalgı Çengi”de hem de “İşler Güçler”de rol alan Ahmet Kural ve Murat Cemcir başrolü üstlendi. Film için ayrıca Rasim Öztekin ve Zerrin Sümer gibi önemli oyuncular kamera karşısına geçti. İkili, yeni görüntüleriyle ilk kez önceki gün film setinde düzenlenen basın toplantısında görüntülendi. Kural, yeni imajıyla görüntülenmemek için bugüne kadar bereyle gezdiğini söyledi. Cemcir de “Kaynak yaptırdıktan sonra kadınları anladım!” diyerek espri yaptı. Cemcir, film hakkında da iddialı konuştu: “Son 8-10 yıldır bu kadar tatlı bir aile filmi olmamıştı.”

Rasim Öztekin:”İki Manyakla Çalışıyorum”

Sivaslı olduğunu belirten ve İç Anadolu’nun kendine has bir espri anlayışı olduğunu ifade eden Selçuk Aydemir, filmin hikâyesini bu yüzden bir Sivas düğünü üzerinden anlattığını söyledi. Aydemir, “Düğün Dernek”in hikâyesini yedi yıl evvel, “Çalgı Çengi”den de önce yazdığını belirtti.
Filmde oğlunu Letonyalı bir kadınla evlendiren İsmail karakterini canlandıran Rasim Öztekin ise eğlenceli bir ekiple keyifli bir şekilde çalıştıklarını söyledi, başrol oyuncuları Ahmet Kural ve Murat Cemcir için “Yanımda iki manyakla çalışıyorum” dedi.
Çekimleri Sivas, Erzincan ve İstanbul’da yapılan “Düğün Dernek”, önümüzdeki aylarda seyirciyle buluşacak.Ahmet Kural filmde ‘Tüpçü Fikret’i, Murat Cemcir ise Çetin’i canlandırıyor.