Yamyam kabile

Endonezya’nın Papua eyaletinde yağmur ormanının derinliklerinde yaşayan ilkel kabilelerden biri olan Korowailer ağaçlarda yaşamakta, ormandaki hayata o kadar adapte olmuşlar ki ve yaşam tarzları ilkel bir şekilde devam etmekte.Evlerini, sadece bölgedeki kaynakları kullanarak , taş devrinden kalma aletlerle ağaçların tepelerine yapıyorlar.Bunu yapmalarının nedenleri ise sellerden ve hareşelerden korunmak… En önemlisi de düşmanları onlara erişemiyor.
Yağmur ormanı insanlarının sahip oldukları yaşam, doğanın hayatın her zaman bir parçası olduğunu kanıtlıyor

Endonezya’nın Papua eyaletinde yağmur ormanının derinliklerinde yaşayan ilkel kabilelerden biri olan Korowailer, ilk kez 2010 yılında nüfus sayımına dahil edildi.
Bölgedeki nüfus sayımından sorumlu bir yetkili, görevlilerin ormana girerek 2 bin 868 kabile üyesinden bilgi aldığını belirtti.Yetkili, “Hala taş devrinde gibiler. Üzerlerinde giysi yok. Ağaçların tepesinde yaşıyorlar. Yaprak yiyor ve vahşi hayvanları avlayarak besleniyorlar” dedi.

1970’lerde Johannes Veldhuizen ve Henk Venema adlı iki Hollandalının başını çektiği bir misyoner grubu, ilk kez Korowai kabilesiyle iletişime geçmişti.

Korowai, bilinen son yamyam kabile olduğuna ilişkin haberlerin çıkmasının ardından “üne kavuşmuştu.”Şimdi resim galerimizdeki bu görüntülere göz atalım.