Eğlenirken Öğrenmek İçin Mepoyun.org

Pek çok bilgisayar oyununu oynayabilmek için, bilgisayar sisteminin özelliklerini değiştirmek zorunda kalan oyun severe rastlamışsınızdır. Oyunları bilgisayar sistemine yüklemek için dahi sabit diskinizde belli bir oranda boş yeriniz olması gerekiyor. Bunun haricinde grafik görüntülerinin ağırlığına bağlı olarak da işlemci, grafik kartı değişikliklerini yerine getirmeniz gerekiyor. İşte bu noktada da internet oyun severlere güzel alternatifler sunmaya başladı. Artık internet sitelerine web tarayıcınız ile bağlanarak flash oyunları oynama şansınız bulunuyor. Oyunların içeriklerinde de grafik görüntülerinde de başarılı olduğu söylenebilir. Özellikle çocukların bilgisayar oyunlarına karşı bağımlılık kazanmasını istemeyen anne babalar, kısa oyunları barındıran bu siteleri çocuklarına tavsiye edebilir. Oyun çeşitliliği açısından zengin ve güzel oyunları barındıran mepoyun.com sitesi de oyun oynamak isteyen kullanıcıların ziyaretini bekliyor.

Güzel bir tasarıma sahip olan mep oyun – http://www.mepoyun.org sitesi, oyun kategorilerinin yerleşimini de gayet iyi bir biçimde yapılandırmış. Ziyaretçi, istediği oyuna bu kategorilerden rahatça geçiş yapabiliyor. İsterse daha önceki ziyaretçilerin tercihi olan oyunları, isterse de son eklenen oyunları seçerek oyun penceresine ulaşabiliyor. Kategoriler arasında da; macera oyunları, mep oyun, friv oyunları – http://www.mepoyun.org/oyun-oyna/friv-oyunlari, 2 kişilik oyunlar, savaş oyunları, dövüş oyunları, spor oyunları, yarış oyunları, kız oyunları, makyaj oyunları dikkat çeken oyun seçeneklerini barındırıyor.  Oyun pencerelerinde ise her yaş grubu çocuğun rahatça anlayabileceği dil ile açıklamalar bulunuyor.  Hem oyunun amacı hem de nasıl oynanacağı en iyi biçimde açıklanarak ziyaretçinin rahat oyun oynamasına yardımcı olunuyor.

Erkek çocukların büyük ilgi gösterdiği sessiz saldırı oyununda ise çocukların özellikle 3.bölümde takılı kalması ve silahlı olan adama karşı oldukça zorlanmaları sitede yapılan yorumlarda oldukça belli oluyor. Peki sessiz saldırı oyununda bu bölüm nasıl geçilebilir? Tabi ki bu sorunun cevabı yine sitedeki oyunda gizli oyunu oynamak içinsessiz saldırı –http://www.mepoyun.org/sessiz-saldiri-oyunu-oyna.html linki tıklamanız yeterli olacaktır.

Özellikle oyun grafikleri ile ilgilenen oyun severlerin 3d oyunlar kategorisindeki oyunlar ile mutlu olacağını düşünüyorum. Grafik konusunda pek de bilgisayara yükleme yapılan oyunlardan aşağı kalmıyor. Oyun seçeneklerinde çocukların; davranış ve beceri kazanması, eğlenirken öğrenmesine de editörler tarafından özen gösteriliyor.