Ekran kartlarının fiyat aralığı karşılaştırmasının en uygun fiyatlı olanından en pahalı fiyatta olanına kadar her türlü mağazada sunulan fiyatları kıyaslayan bilio.com adresi, siz kullanıcılar için hizmet sunmaktadır. Dilediğiniz kaliteye ve özelliğe sahip olan modelleri dilediğiniz fiyat aralığına bulma imkanınız da mevcut haldedir. Özellikle 3D modelleme yazılımları ve bilgisayar oyunlarının kullanımları, son dönemlerde çok daha güçlü ve alternatif ekran kartı seçeneklerinin üretilmesi gereksinimini ortaya çıkarmıştır.

Sektör genelinde uzun senelerdir çip set üreticisi şeklinde NVIDIA ve ATI markalarının liderliği söz konusuydu. Fakat yeni dönem içerisinde ATI markası AMD tarafında satın alınmıştır. Bu sayede AMD ile NVIDIA arasında bir rekabet ortaya çıkmıştır. NVIDIA GeForce, AMD Radeon ve NVIDIA Quadro çip setleri kullanılarak ekran kartı üretimi gerçekleştiren çok sayıda marka yer almaktadır. Gigabyte, Asus, Sapphire, Powercolor gibi markalar da bu konuda öne çıkmış isimlerden bazılarıdır.

Slot tipi, veri yolu hızı, bellek büyüklüğü, Cross Fire, soğutma teknolojisi ve SLI gibi özellikler bu konuda tercihi etkileyen ve belirleyen unsurlardan bazılarıdır. Daha fazlasını ve ayrıntılısını istiyorsanız eğer http://www.bilio.com/ekran-karti-c3142/ web adresini de inceleyebilirsiniz. Bu kategori içerisinde her türlü marka ve özellik söz konusudur. Farklı ürün modellerine biçilmiş olan rakamları görebilme şansının yanı sıra aynı şekilde siz kullanıcılara piyasa genelinde belirlenmiş en uygun rakamların sunulma imkanı da mevcut haldedir.