Yaz devam ediyorken antrenmanlarınıza biraz farklı bir soluk getirmek ister misiniz? O zaman mutlaka su altı koşusunu deneyin. Dünyada bilinen adıyla Aquajogging, vücudunuzu sakatlıklardan uzak bir şekilde çalıştırırken, kaslarınıza stres yüklemeden temel gücünüzü geliştirmeye yarayan çok faydalı bir antrenman yöntemidir.
Belinize koşarken sizi zeminde tutacak kadar bir ağırlık bağlayabilir ya da elinize alacağınız kettlebell türü bir ağırlıktan yardım alabilirsiniz.
Suya karşı direnç göstererek tipik koşu hareketleriniz yapmaya çalışarak sırt – karın ve bacak bölgelerinizi sağlıklı bir şekilde çalıştırmış olursunuz.
Mutlaka deneyin deriz…

Su Altı Koşusu

sualtı yüzme

Enerjik Ve Atik Olmak İçin

Uzun bir bayram tatilinden sonra yeniden çalışma temposuna alışmak kimileriniz için oldukça zor olabilir. Özellikle de zihniniz ve bedeniniz henüz tatil modundan çıkamamışsa… Bu durum biraz da açık deniz yüzme yarışlarının toplu start anına benzer: Kalabalık bir grup içerisinde start’ın verilmesi ile kendinizi biranda suda bulursunuz. Yanınızdakinin dirseğini, önünüzdekinin ayak darbelerini kollamak üzere çalışırken bir de bakmışsınız ki, suyun ısısına alışmış üstelik de oldukça uzun bir mesafeyi çoktan kat etmişsinizdir. Tatil sonrası yeni bir çalışma haftası da işte böyledir… İş hayatının stresi içerisinde konsatre olmaya çalışırken, en yakınınızdaki sorunlar ile uğraşırsınız. Sonra yine şöyle bir durup bakarsınız ki, tatildeki o sakin kişi gitmiş, yerine atik ve enerjik bir insan gelmiş! Hem de tahmininizden de kısa sürede… Yani çoktan adapte olmuşsunuzdur.
Bu sebeple, dileriz ki yarın harika bir haftaya başlarsınız ve tatilin o tatlı dünyası ile en kısa sürede vedalaşırsınız. Unutmayın gerçek mutluluk için AN’ı yaşamanız gerekir. Ne geçmişin güzel anları ile, ne de geleceğin hayalleri ile değil. Sadece yaşadığınız ana konsatre olmaya özen gösterin! Emin olun, siz anınızı yaşayıp, elinizden geleni yaptığınızda, başarmak istediğiniz herşey ve beraberinde de hayalleriniz gelecektir…

yüzmek ve spor