Kariyer planı, iş hayatında bireylerin istedikleri hedeflere ulaşmasını kolaylaştırmak için yol gösterici bir rol oynamaktadır. İş hayatının dönemlerine göre farklılık gösteren kariyer planları, iş veya özel hayatınızda olacak değişikliklerde kriz yönetimi yapabilmenizi ve hazırlamış olduğunuz plana ve stratejilerinize bağlı kalmanızı sağlayacaktır. Kariyer planlaması yapılırken içinde bulunulan sektör oldukça önemli bir yere sahiptir.
Oyuncular kariyer planlaması yaparken sektöre hakim ve hızlı bir şekilde değişen ve yenilenen sektör koşullarının takibini yapan kişilerden yardım almak istemektedir. Oyuncunun yol haritası olarak da bilinen kariyer planlaması içinde birçok farklı durumu da barındırmaktadır; şöhret yönetim, oyuncu menajer hizmetleri, medya planlaması. Oyuncunun yetenekleri, hedefleri, bulunduğu durum ve koşullar dikkate alınarak yapılan kariyer planlamasının etkili olması için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bu noktalara kısaca değinecek olursak; ilk olarak medya organlarının aktif ve doğru bir şekilde kullanılmasını söylemek mümkündür. Şöhretin pamuk ipliğine bağlı olarak tanımlanmasından da yola çıkarak diğer bir nokta da şöhret planlamasının hasasiyet ve özenle yapılmasının gerekliliği olarak belirlenebilir. Bu noktalardan en önemlisi ise; planlama yapılırken güvenilir ve sektörde deneyim sahibi kişi veya kurumlardan şöhret yönetimi, medya planlaması, danışmanlık ve oyuncu menajer hizmetleri konusunda yardım alınmasıdır. Ayrıca oyunculuğa yeni adım atmış bir kişiden yıllardır oyunculuk yapan başarılı kişilere kadar herkesin kariyer planlaması için alanındaki uzman kişilere danışarak, destek alması doğru bir karar olacaktır. Çünkü kariyer planlaması hayatın her anında önünüze çıkabilecek olumlu ve olumsuz durumların en hasarsız ve doğru şekilde karşılanmasını sağlayacaktır.
Türkiye’nin ilk cast ve menajerlik ajansı olan Tümay Özokur, yaklaşık 14 senedir faaliyet gösteren bir kurumdur. Tümay Özokur, tecrübesiyle de Türkiye’nin en önemli cast ve menajerlik ajansı olma başarısına sahiptir. Yenilik ve değişikliklere açık kalarak sektöre öncülük etmeyi kendine vizyon olarak belirleyen Tümay Özokur, himayesinde yüzşerce oyuncu bulundumaktadır. Oyuncularına şöhret yönetim,, danışmanlık, menajerlik hizmetlerini vermenin yanında bunları atölye çalışmaları ve eğitimlerle de destekleyen Tümay Özokur, profesyonel ve yenilikçi bakış açısıyla kendini diğer ajanslardan bir adım öne çıkarmaktadır.