Boşanma davaları kadar çok olmasa da evlilik hakkındaki şikayet ve dava başvuruları için de sıklıkla Dilekçe Shop’tan yararlanılmaktadır. Sitede birçok alt kategoriye ait dava dilekçesi bulabilirsiniz. Aynı zamanda forum kısmından evlilik dilekçeleri hakkında bilgi edinebilir ve sorularınızı iletebilirsiniz. Ücretsiz olarak edinebileceğiniz bu dilekçeleri gerekli verilerle doldurduktan sonra ilgili makama iletmeniz yeterli olacaktır.

Eşin Ayrı Konut Edinmesi İstemi Dilekçesi

Evlilik Dilekçeleri Nereye Verilir?

Evlilik dilekçeleri içerisinde birçok alt tür bulunduğunu iletmiştik. Buna göre de iletmeniz gereken mecra değişkenlik gösteriyor. Eğer evlenme yardımı parası gibi konular hakkında bir başvurunuz olacaksa Sgk’ya; fakat evlilik cüzdanındaki veriler hakkında sorun varsa nüfus müdürlüğüne dilekçe vermeniz gerekmektedi.

Evlilik Birliğinden Doğan Yükümlülüklerin Yerine Getirilmemesi Dilekçesi

Dilekçe Shop’taki Evlilik Dilekçeleri Çeşitleri

Evlenme için bekleme süresinin kısalması için dilekçe, eşin ayrı konut edinmesi için gereken talep başvurusu, evlilik birliğinden doğan yükümlülüklerin yerine getirilmemesinden doğan talep hakkı için, eşin aile birliğini temsili için yetkisinin ortadan kaldırılması ve benzeri birçok konu için evlilik dilekçe örnekleri Dilekçe Shop’ta bulunmaktadır.

Eşin Kaldırılan / Sınırlanan Aile Birliğini Temsil Yetkisinin Geri Verilmesi Dilekçesi

Evlilik Dilekçeleri Nasıl Kullanılır?

Dilekçeler, sizin hangi alanda başvuru yapacağınıza göre değişiyor. Bu nedenle ilgili makamda değişebilir. Bu yüzden Dilekçe Shop üzerinden gerekli bilgileri edinebilir, burada bulunan dilekçeleri nasıl doldurmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Evlilikle ilgili dilekçelerhakkında bilginiz yoksa ve nasıl doldurulması gerektiğini bilmiyorsanız sitenin yetkililerine danışabilir ve bilgilendirici yazılarını okuyabilirsiniz.

Bu yazı; Dilekceshop.com’dan alınmıştır.