Formula 1 2013 sezonunun heyecanını sonuna kadar yansıtan F1 2013, yarış oyunları konusunda uzman Codemasters’ın bütün tecrübesini konuşturduğu bir oyun! Video oyunları dünyasının en gelişmiş F1 simülasyonu!

Oyun Künyesi

Türü:Yarış

Geliştirici:Codemaste…

Dağıtıcı:Codemaste…

Yaş Sınırı:7+

Çıkış Tarihi:10.2013

İşletim Sis:Win.

F1 2013, Codemasters’n 6.5 milyondan fazla satmış, ödüllü Formula 1 markasının en son oyunu. Beş yıl boyunca en üst seviye Formula 1 oyunları geliştirmekten gelen tecrübenin toplamı sonucu F1 2013 birçok yeni özellik, geliştirme ve mod sunmakta.

F1 2013, 2013 sezonundaki bütün araçları, pistleri ve yıldızları içermekte, oyunculara ilk kez Mercedes’i ile Lewis Hamilton ve McLaren-Mercedes’i ile Sergio Perez olarak yarışma imkânı vermekte, ayrıca 2013 yarışlarının bütün yeni sürücülerini, yeni kurallarını, lastik değişikliklerini ve yeni yol tutuş modellemesini içererek tamamen gerçek bir Formula 1 tecrübesi sunmakta. Sayısız yenilik, geliştirme, ekran bölerek veya online multiplayer imkânı, yeni ve eski oyun modları ile video oyunları dünyasının en bütünlüklü Formula 1 simülasyonu F1 2013!

Öne çıkan özellikler

Tamamen orijinal içerik: Şimdiye kadarki en heyecanlı sezonlardan biri olması beklenen 2013 sezonunu ekrana yansıtan F1 2013, 2013 FIA Formula 1 World Championship’ten bütün araçları, pistleri ve yıldızları sunmakta.

Geliştirilmiş genç pilot testi: Gerçekteki yarış olayı baz alınarak hazırlanmış Young Driver Test, Abu Dhabi’deki Yas Marina’da geçmekte ve tecrübesiz sürücülere Formula 1’de araç kullanma imkânı vermekte.

Yeni senaryo modu: Oyuncular birçok gerçeklerine uygun testlere girebilmekte ve madalyalar kazanabilmekte.

Yarış içi kayıt: Yarış içi kayıtlar ile oyuncular tam uzunlukta bütün bir haftasonu yarışını tecrübe ederken 180 dakikadan fazla bir zamanı bir kerede ayırmak yerine oyunu kaydedip kendi istedikleri zamanlarda yarışa devam edebilir.

Formula 1’in güzelliği: Codemasters Birmingham, kendi derin tecrübesini, ödüllü EGO Game Technology Platform’un sürekli evrilen yapısını ve de Dirt ve Grid’i yapan stüdyoların güçlerini birleştirerek grafiksel ve teknik kalite konusunda dev bir adım daha atacak bir oyun geliştirdi.

Grand Prix modu: F1 2013, oyuncular istedikleri pilotun yerine geçebilsin ve isterse tek bir yarışı, isterse de bütün sezonu o şekilde oynayabilsin diye Grand Prix modunu geri getiriyor.

RaceNet entegrasyonu: Codemasters’ın ücretsiz topluluk merkezi RaceNet, oyuncuların Formula 1 tecrübesini genişletmekte. F1 2012, RaceNet beta modundayken yayınlanmış ve kayıtlı üyeler tarafından gerçekleştirilen 36 milyondan fazla yarışa sahne olmuştu. F1 2013, Grid 2 ile birlikte tamamlanmış versiyonu yayınlanan RaceNet ile online oyunculara oyun içi mücadeleler, topluluğun tamamını içine alan mücadeleler, görsel istatistikler ve oyundaki ilerleme konusunda güncellemeler sunmakta.

Sistem Gereksinimleri

Minimum
Ses kartı DirectX uyumlu
Sabit disk alanı 15 GB
DirectX 11
Ekran kartı AMD HD 2600 / nVidia GeForce 8600
RAM 2 GB
İşlemci Intel Core 2 Duo 2.4GHz / AMD Athlon X2 5400+
İşletim sistemi Windows Vista / 7 / 8

NOT : Oyun Windows XP ile uyumlu değildir.

F1 2013 Resim Galerisi