2012’nin 1 numaralı FPS’si Far Cry 3’ün DNA’larından yapılan Far Cry 4 oyuncuları Himalayalar’a, Kyrat’a götürüyor. Far Cry 4’ün her yeri tehlikelerle dolu, devasa açık dünyasına hayran kalacaksınız!

far cry 4

OYUN KÜNYESİ

Türü:FPS

Geliştirici:Ubisoft Mo..

Dağıtıcı:Ubisoft

Yaş Sınırı:18+

Çıkış Tarihi:18-11-2014

İşletim Sis:Win.

KUTU ARKASI

2012’nin 1 numaralı FPS’sinin devamı!

Ödüllü öncülünün DNA’larından yapılan Far Cry 4, yepyeni ve devasa bir açık dünya, co-op oynama imkânı ve şimdiye kadar yapılmış en geniş ve en etkileyici Far Cry tecrübesini sunuyor.

Himalayalar’daki Kyrat ülkesinde gelenek ve vahşet hüküm sürmekte. Siz Ajay Ghale’siniz. Annenizin son dileğini yerine getirmek için Kyrat’a giderken kendinizi diktatör Pagan Min’in baskıcı rejimine karşı başlatılan iç savaşın içinde buluyorsunuz. Her köşesi tehlike ve öngörülemezlikle dolubu uçsuz bucaksız açık dünyayı keşfedin. Burada her kararınız önemli ve her saniye bir hikâye. Kyrat’a hoşgeldiniz.

Öne çıkan özellikler

Olanaklarla dolu açık dünya: Yaratılmış en zengin Far Cry dünyasını keşfedin. Sık ormanlardan karla kaplı Himalayalar’a, bütün bu dünya hayat dolu… ve ölümcül. Leoparlardan gergedanlara, kartallara ve korkusuz bal porsuklarına, Kyrat vahşi hayatla dolu. Avlanmaya çıktığınızda bilin ki bir şeyler de sizi avlayabilir. Düşman bölgelerini jirokopterinizle yukarıdan gözlemleyin ve ardından wingsuit’inizle yere inin. Altı tonluk bir filin sırtına atlayın gücünü düşmanlarınız üzerinde kullanın. Göreviniz ne kadar çılgınca ve öngörülemez olursa olsun doğru silahı seçmeye çalışın. Sayısız silah seçenekleriyle her şey için hazırsınız.

Co-op: Her yol yalnız gidilmemelidir. Far Cry 4 oyunun her noktasında ikinci bir oyuncunun oyuna dâhil olmasına veya oyundan çıkmasına olanak tanıyor. Kyrat’ın yaşayan açık dünyasını arkadaşlarınızla birlikte keşfedin.

Arena: Savaş yeteneğinizi ispatlamak adına arenaya adım atın ve hayatta kalmaya çalışın. İzleyici kalabalığın saygısını kazanın, hayatta kalma arzunuzu sınayın, tek kişi ayakta kalana kadar hem insanlarla hem hayvanlarla mücadele edin.

Multiplayer: Mücadeleye dayalı multiplayer modda Kyrat’ın savaşlarla dolu tarihinin nasıl bir şey olduğunu hissedin. Golden Path isyanından ağır silahlı bir asker olarak ya da Kalinag savaşçı kabilesinin doğanın güçlerini kullanan bir üyesi olarak oynayın.

Harita editörü: Far Cry oyunları içinde sunulan en güçlü ve en kullanışlı harita editörünü kullanarak kendi haritalarınızı yapın ve paylaşın. Editörün genişletilmiş araçları, geliştirilmiş arayüzü ve haritalarınızı yayınlayıp toplulukla paylaşma yetenekleri sayesinde yaptığınız haritalar hak ettikleri ilgiyi görecek.

Far Cry 4 Himalayalar’da Geçecek

Çok sevilen FPS serisi Far Cry’ın son oyunu ​2012 yılına bomba gibi düşmüş, çok sayıda Yılın Oyunu ödülünün sahibi olmuştu.

Aynı başarıyı devam ettirmesi beklenen Far Cry 4 hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Paylaşılan bilgilere göre oyun Himalayalar’da geçecek ve binek olarak fil kullanmak mümkün olacak.

Far Cry 4 Toplamda 35 Saat Civarı Sürecek

Muazzam büyüklükte ve dolulukta oyun dünyasıyla FPS severleri çoktan cezbetmiş olan Far Cry 4’ün kreatif direktörü Alex Hutchinson, Twitter’da oyunun ekstralarıyla birlikte aşağı yukarı 35 saat civarında süreceğini belirtti:

Far Cry 4’ün Multiplayer Detayları Açıklandı

Far Cry 4, tek kişilik oyun tarafıyla olduğu kadar multiplayer’ıyla da son derece iddialı.

Battles of Kyrat adını taşıyan multiplayer mücadeleler, Pagan Min’in askerleri Rakshasa’lar ile Golden Path isyan birliklerinin, oyunun ana senaryosunun geçmişinde verdikleri savaş esnasında geçiyor olacak. Rakshasa’lar fil kullanabilme, mistik hayvanlar çağırabilme, ormanda kaybolabilme gibi özelliklere sahipken Golden Path birlikleri teknolojik silahlardan faydalanmakta.

Oyunda 3 adet multiplayer mod bulunuyor:

1. Outpost: Golden Path bir outpost kurmaya çalışırken Rakshasa, Pagan Min adına o outpost’u ele geçirmeye çalışıyor.

2. Propaganda: Rakshasa, Pagan Min’in üç tesisini korumaya çalışırken, Golden Path’in amacı oraları yok etmek.

3. Demon Mask: Her iki taraf da özel güçler sağlayan kadim maskeyi ele geçirip kendi üslerine getirmeye çalışıyor.

Multiplayer mücadelelerin yapısı şu şekilde:

  • 5’e 5, tur bazlı oynanış.
  • Karşı takıma karşı verilen asimetrik mücadele. En iyi ortalama performans gösteren takım kazanıyor.
  • Ortalama 20 dakikalık maç süresi.
  • Oyun ilk çıktığında 10 harita bulunacak.

far cry multiplayer

Gold Edition

Far Cry 4 – Gold Edition’da Limited Edition’ın ve Season Pass’in bütün içerikleri bulunmakta.

Gold Edition en bütünlüklü Far Cry 4 tecrübesini yaşamak isteyen herkes için.

Far Cry 4 maceranıza Season Pass ile devam edin. Escape from Durgesh Prison ve The Valley of the Yetis senaryoları, beş ön sipariş görevi ve silahları ve özel PvP modu Overrun gibi çıkacak olan Far Cry 4 eklentilerinin tamamına sahip olun. Paketin içerisinde yalnızca Season Pass’te bulunan özel bir tek kişilik görev de yer almakta.

Far Cry 4 – Season Pass

Öne çıkan özellikler

The Syringe (tek kişilik ve co-op – özel birinci gün görevi): Nadir bulunan ve güçlü bir tarif düşmanın eline geçme tehlikesi altındadır. Pagan Min’in güçlerinin bu tarifi kendi çıkarları için kullanmalarına izin verilmemelidir! Onları durdurmalısınız!

Escape from Durgesh Prison (tek kişilik ve co-op): Siz ve başka bir tutsak Yuma’nın hapishanesinde işkenceye maruz kalmışsınızdır. Hapishaneden kaçın ve Pagan Min’in Kyrat’ının düşman topraklarında hayatta kalın.

Hurk Deluxe Pack (tek kişilik ve co-op): Yak Farm, Blood Ruby ve Hurk’s Redemption gibi beş ön sipariş görevi, artı silahları.

Overrun (PvP): Rakshasa ya da Golden Path olarak takım oluşturun, Kyrat’ın kırsal bölgelerindeki bir seri bölgeyi ele geçirin ve bu bölgelerin rakipleriniz tarafından istila edilmesini engelleyin.

Valley of the Yetis (tek kişilik ve co-op):Helikopteriniz affetmeyen bir Himalaya dağına çarpmıştır. Donmuş bölgeyi keşfedin, kampınızı geliştirecek aletler bulun ve gece onu tehlikelerden koruyun. Yalnız değilsiniz ama hayatta kalabilecek misiniz? Karanlık mağaralarda yeti’ler avlarını bekliyor…