spor-yaparken-sakatlanmamak-icin

Fitness branşında yer alan formda kalma ve antrenman programı nedir?

 

Formda Kalma Antrenman Programı nedir?

İsterseniz deneyimli bir sporcu olun, isterseniz sadece formda bir vücuda sahip olmak için düzenli ve zamanın da egzersiz yapmak isteyin, antrenmanlarınızdan olumlu ve kesin sonuçlar almanın ilk şartı; size uygun ve bilinçli bir şekilde planlanmış bir antrenman programı uygulamaktır. Yaşınız, spor geçmişiniz, vücut yapınız, yaşam tarzınız ve kendinize belirlediğiniz hedefiniz, size uygun program hazırlanırken mutlaka konusunda uzman antrenörlerce değerlendirilmeli ve sonuçlandırılmalıdır.

cagdasblog.com’un uzman antrenörlerince size en uygun şekilde hazırlanacak Formda Kalma Antrenman Programı’nda;Yüzme, Bisiklet, Yürüyüş ve Koşu branşlarından, kendinize en uygun ikili, üçlü ya da dörtlü branş kombinasyonunu tercih edebilir ve hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.

Formda Kalma Antrenman Programı’nı neden tercih edebilirsiniz?

Çünkü, formda olmak demek, bedensel olarak tam anlamıyla sağlıklı olmak demektir. Düzenli egzersizler ve bilinçli beslenme ile fiziksel olarak ideal kilonuzda olmanızdır. Vücudunuz forma girdikçe hayat kaliteniz de beraberinde artar; metabolizmanız daha hızlı çalışır, strese karşı daha dirençli olursunuz, kalp ve damar sisteminiz güçlenir, daha sağlıklı düşünebilir ve her koşulda daha sakin kalabilirsiniz.