Fotokopi çekerek para kazanan yerlerde sık bir şekilde yaşanan toner sorunu yüzünden insanlar farklı çözüm yolları aramaktaydı. Fotokopi toneri bu işi yapan kişiler için çok önemlidir. Sebebi bu işten para kazanıyor olmaları başka gelir kaynağının olmamasıdır. Bu kişilerin tek gelir kaynakları fotokopi olduğu için masrafının büyük payını toner alım ücretleri oluşturur. Fotokopinin ham maddesi olan toner fotokopi makinasının ve fotokopi işiyle uğraşan insanlar için olmazsa olmaz bir maddedir. Günümüzde toner ücretleri oldukça pahalı bir ham maddedir. Orijinal toner alan bir fotokopicinin eline ne kadar para kalır? O tonerler öyle ucuz değiller ki! Diye düşünmeden kendimizi alamayız.

Muadil toner alarak normalde orijinal tonerden bir tane alınabilen paraya iki tane muadil toner alır ve aynı kalitede kullanılabilir şekildedir. Muadil toner orijinal toner kalitesinde olp ekonomik anlamda oldukça kese dostudur. Muadil tonerler 2 veya 3 defa doldurularak yine kullanılabilir. Kullanım açısından da rahattır. İç haznesi geniş olduğu için toner tozu dışarıya sızmayacak şekildedir. Muadil toner üretimi yapan firmalar büyük bir titizlikle toner dolum işlemlerini gerçekleştirerek, gerekli bütün kontroller yapıldıktan sonra kullanıcılara satışı sunulmaktadır. Yani muadil toner her türlü kontrolden geçtikten sonra kullanıcının hizmetine sunulmaktadır.

Firmaların sürekli ihtiyaç duydukları ürünlerden olan yazıcı tonerleri, yazıcı şeritleri işleri oldukça kolay bir hale girmesi için yardımcı olmaktadır. Teknolojinin gelişmesinin yanı sıra illaki yazıcı teknolojisi de gelişmiştir. Yazıcılar günlük hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadırlar. Yazıcılar olmasaydı sayfalarca yazıyı anında kağıda basmamız gibi bir durum gerçekleşmeyecekti. Yazıcılar sayesinde tek bir tuşla birkaç saniyede ister yazı olsun ister resim olsun birkaç saniyede kağıdımıza dökülecektir. Nokta vuruşlu yazıcılar olmasa faturaların elde kesilmesi gerekmektedir. Günlük işlem sirkülasyonu çok olan bir iş yerinde elde kesilme şansı yoktur. Zamandan harcanan boşa geçen vakitler olmasına sebep olur. Bu nokta vuruşlu yazıcılarda yazıcı şeritleri kullanılmaktadır. Arka arkaya istenildiği kadar faturanın kısa zamanda kesilip hazır hale getirilmesinde büyük fayda sağlayan bu yazıcıların şeritleri her modele uygun olarak ayrı ayrı satılmaktadır.

image001

image002