GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ

Göbek eritirken uygulanan yöntemlerin yanında en önemlisi spor yaparak göbek eritme sağlamaktır. Göbek eritme hareketleri adı altında yapacağınız hareketleri sıkı bir diyet programıyla dengeleyerek göbekteki yağlardan arınmak mümkündür.

 

Göbek Eritme Hareketlerinin Faydaları

Göbek eritme hareketleri genel olarak vücutta diğer bölgeleri yormayan hareketlerdir. Vücudu yormadan ve direk olarak göbeğe etki eden hareketlerin başında bacaklarında dahil olduğu germe ve kasma hareketleri yer alır. Göbeği harekete geçiren germe kasma hareketleri bacak kaslarının belirginleşmesine ve şekillenmesine de neden olur.

 

Göbek Eritme*için Tercih Edilen Hareketler

Göbek hareketlerinden en sık tercih edileni mekiktir. Mekik genel itibarıyla bir yağ eritme hareketi değildir. Göbek bölgeniz hafif yağlı halde ise etki eder. Fakat kilo oranı yüksek kişilerin sadece mekikle göbek eritmesi mümkün değildir. Mekik hareketinde sadece göbek bölgesi ve karın kasları çalışır. Göbek bölgesini toparlamak isteyen belli kiloya kadar olan kişilerde işe yarar bir yöntemdir.

 

Göbek eritme hareketleri*yapıyorsanız*tek hareket üzerinde sonuç alınamaz. En az 4 hareketi bir arada haftada üç kere uygulayarak sonuç almak mümkündür. Hareketlerde açma ve germe uygulamaları yapmadan çalışmak kramplara ve tutulmalara neden olduğu için ısınarak göbek hareketlerine başlamak sağlık açısından faydalıdır. Ağırlık kaldırma ve kas yapma gibi zorlayıcı hareketler içermediği için spor sonunda rahat bir şekilde gündelik hayata uyum sağlanabilir.

 

Göbek Eritme Hareketleri ile ilgili Bilgiler

Göbek eritme hareketlerinin nasıl yapılacağı, kaç set halinde yapılacağı ve fotoğraflarla açıklayıcı görüntüler içeren bilgilere ve göbek eritme hareketlerinin sonucunda doğacak gelişmeler ve Göbek eritme yolları ayrıntılı şekilde Cilt.net üzerinde bulunmaktadır.

 

Hareketleri uygularken göbek bölgesinin kasılması gerektiği bilinir. Bu doğru önerme ile birlikte bacaklarda aynı oranda zorlanır ve göbek kasılması daha kolay sağlanır. Göbekteki yağları eritmek kolay bir uygulama değildir. Yağ, tuz ve un içeren besinler nedeniyle meydana gelen yağ depoları uzun süre zarfında atılacaktır.

 

Düzenli ve rutin hareketler göbek bölgesini mutlaka harekete geçirir ve önlem alınmadığı takdirde bağırsak ve mide problemlerine yol açar. Sağlık ve estetik yönünden faydaları olan yağsız bir göbek kendini iyi hissetmek isteyen kişiler için göbek eritme hareketleri ile elde edilebilir.

 

Kaynak: www.cilt.net