Google yaptığı tüm çalışmalara ve güncellemelere rağmen hala kullanıcılarına doğru bilgiyi doğru sitede gösterme konusunda tam anlamıyla başarı elde etmemiştir.
Zaman geçtikçe yaptığı güncellemeler ve yeni algoritmalar geliştiren google kısa zamanda bu durumun üstesinden gelecek gibi görünmüyor. Nitekim bir bilgiyi ararken google bize siteler öneriyor, genellikle ilk sayfadaki tıkladığımız sitelerde zaman zaman istediğimiz bilgi ile alakası olmayan konular görüyor ve bu bilgi kirliliğine maruz kalabiliyoruz.
Bu bölümde sizlere önermek istediğim bir bilgiyi ararken google araması yapmadan daha önce güvendiğiniz ve faydasını gördüğünüz sitelerin arama kutusunda ulaşmak istediğiniz konuyu aratmak olmalıdır. Bu sayede bir konudaki bilgiye ulaşmak için onlarca site gezmenize ve o kirliliğe maruz kalmadan istenileni en kısa yoldan bulma şansına sahip olacaksınız.
Bunun en iyi örneği bilgi sepeti platformu olmakla beraber içerisindeki milyonlarca bilgiyi barındırması ile kullanıcıları bu konuda rahatlatmasıdır.
Örnek vermek gerekirse, futbolu sevip takip eden bir kişinin yeni yetenekler hakkında bilgi sahibi olma isteği oldukça fazladır. Bu durumu Emre Mor kimdir diye google araması yapmak yerine size önerdiğim şekilde güvenilir sitenin arama kutusu ile bu aramayı yaptığınızda size en iyi bilgiyi en kısa zamanda sunacağından emin olabilirsiniz.
Umarım bu yazımız sayesinde internetin kirlenmiş kalabalığından biraz olsun kurtulabilirsiniz.