Buzdolapları evin en önemli eşyalarından bir tanesidir. Bozulması sonucu birçok sorun beraberinde geleceği için bu sorunlara özel olarak dikkat etmek gerekir. Buzdolapları ne kadar iyi marka ve model olursa olsun ya kullanıma bağlı ya da başka sorunlar nedeniyle buzdolabında arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaları bilmek ve bunlara uygun hareket etmek buzdolabını daha uzun kullanma açısından oldukça önemlidir. Ataşehir Arçelik servisi ile yaptığımız görüşmeden aldığımız bilgiye göre, Buzdolabı sorunları arasında en çok bilinenlerden bir tanesi çalışırken meydana gelen seslerdir. Bu sesler her marka buzdolabında kullanıma bağlı olarak görülebilmektedir. Bu sorunlar ufak müdahalelerle ya da kullanımda bazı hataların giderilmesi ile ortadan kalkabilmektedir. Bu ses sorununu hafife almamak ve mutlaka gereğini yapmak gerekmektedir.

Buzdolabı sorunları ile ilgili karşımıza en çok çıkan konulardan bir tanesi de soğutmasını azalmasıdır. Bu az soğutma bir çok nedenden meydana gelebilmektedir. Özellikle buzdolabının gazının azalması bu tip soğutma sorunlarında en çok karşımıza çıkan nedenlerdendir. Buzdolabının kapısını sürekli açık tutmak ya da çok fazla açıp kapamak bazı sorunları meydana getirebilmektedir. Bu nedenle bazı durumlara dikkat etmek sorunları engellemek açısından önemli bir başlangıç olabilmektedir. Ana motorda meydana gelen sorunlar daha uzun bir tamir dönemi gerektirebilmektedir. Bu gereklilik nedeni ile ana motor sorunları kesinlikle hafife alınmamalıdır. Aksi takdirde buzdolabı tamamen bozulabilir ya da daha maliyetli arızalarla karşılaşabilirsiniz. Ana motor arızaları hangi markada olursa olsun görülebilmektedir. Bu nedenle iyi marka buzdolabı kullanıyorum diye arızaları hafife almak yanlış olmaktadır. Sancaktepe Arçelik Servisi sizlere bu arızların bakım ve onarımı için en uygun çözümleri sunacaktır.

Buzdolabı sorunları küçük sorunlar olarak başlayıp daha büyük sorunları ortaya çıkarabilmektedir. Bu sorunları engellemek için küçük sorunlara uygun müdahalenin uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Sizler de bu konuda bilgi edinerek daha kolay gözlem yapabilirsiniz. Buzdolabının etrafına ya da içerisinde fazla ürün yerleştirmek soğutma sistemini engelleyeceği için başka sorunları da beraberinde getirebilir. Bu nedenle ürün yerleşimlerine mutlaka dikkat etmek gerekir. Buzluk kısmında oluşan sorunlar da hafife alınmamalıdır. Bu sorunlar buzdolabının ana motorundan meydana gelen arızalar olabilmektedir. Buzdolabınızı iyi dinleyip sorunlarına çözüm bularak uzun süre kullanmanız mümkün olabilmektedir. Göztepe Arçelik servisi ile yaptığımız görüşme umarım fayda sağlamıştır.