J_J_ Abrams half life and portal

Valve firması tarafından geliştirilen Half Life ve Portal için film çekilme projesi gündemde…

Oyun dünyası tarafından oldukça benimsenen bu iki oyunun filme alınması için hemfikir içerisinde olduklarını söyleyen Valve’ın patronu Gabe Newell, konuştukları ismin J.J. Abrams olduğunu söyledi. J.J. Abrams tarafından da doğrulanan bu görüşmeler sonucunda bu iki aksiyon oyunu için filmler hazırlanacağı resmiyet kazandı.

Lost dizisinin yaratıcısı olarak tanınan J.J. Abrams; Super 8, Star Trek gibi filmlerin yönetmenliğini yapmıştı. Son olarak Star Wars Episode 7’nin yönetmenlik koltuğunda olacağını öğrendiğimiz isim yine J.J. Abrams, bu iki oyunla ilgili film projesi hakkında yaptığı açıklamada, “Çok ilginç fikirlerimiz var.” dedi.

j_j_abrams

Şu aşamada, oyunları senaryolaştıracak bir yazar getireceklerini belirten Abrams, piyasada başarılı oyun-filmi bulunmadığını ve bunun farkında olduğunu da sözlerine ekledi. Yaratacakları film senaryosunda Valve’ın yarattığı evrene ve orijinal hikayeye sadık kalacaklarının sözünü veren Abrams, Half Life ve Portal’ın favori oyunları olduğunu söyledi.

Önünde bir Star Wars projesi duran J.J. Abrams, filmler için bir çıkış tarihi vermedi.

Bir Half Life filmi yapmak çok riskli bir iş; özellikle tek kelime etmeyen bir baş karaktere sahip olduğunu düşünürseniz. Beğenilmeyecek tek bir sahne sonucunda karşılarında hata affetmeyecek ciddi ve kalabalık bir oyuncu kitlesi bulacaklar.Gerçekçi ve Aksiyon dolu bu gerilim filmi piyasaya düşmesi için sabırsızlıkla bekliyoruz.

 Half Life Kısa Filmi

Half Life Short Film hal life filmi