İlk defa anne olacak hanımların en çok sorduğu sorulardan birisidir. Hamilelikte ve lohusa dönemde pijama mı daha kullanışlı yoksa gecelik modelleri mi? Gecelik takımlarının avantajları nelerdir? Pijamanın dezavantajları nelerdir?

Doğuma giderken pijama mı götürülmeli gecelik mi? Tatlı bir telaşın olduğu hamilelik döneminde kadınlar iç giyim ürünlerinde yenilikler yapmak zorundadır. Aynı şekilde gecelik takımları ve hamile elbiseleri alınma zorundadır. Daha rahat bir hamilelik dönemi için rahat ve şık kıyafetler seçilmelidir. Hamileliğin ilk 5 ayından itibaren değişen vücut ölçülerini büyük beden iç çamaşırları ile değil hamilelere özel iç çamaşırları ile desteklemelisiniz.

Doğum sonrasında pijama tercih etmek çok doğru olmayacaktır. Zaten birçok hastane pijama giyilmesine izin verememektedir. Daha rahat kullanımı olan hamile gecelik modelleri doğum öncesi ve sonrasında rahat etmenize yardımcı olacaktır. Özellikle hamile penye gecelik modelleridoğum sonra yaşanan üşüme hissini atlatmanıza yardımcı olur ve içinizi ısıtır. Doğumdan sonra birkaç gün pansuman yapılması gerekebilir, sonda takılabilir, kanama gibi sorunlar yaşanabilir. Bu durumlarda gecelik takımları kolaylık sağlamaktadır. Doğum son haftaları ve doğumdan sonra tuvalet kullanımında da gecelik modelleri rahatlığınızı sağlayacaktır. Pijama gibi göbeği sıkmaması bebeğinizin ve cildinizin korunması için tercih edilmemelidir.

Pijamanın giyilip çıkartılması zorluk çıkartacağı için daha ferah ve rahat penye gecelik modelleri seçilmelidir. Hamile gecelikleri ve iç çamaşırları alırken çok pahalı ürünler yerine kullanışlı ve şık çamaşırlar tercih edilmeli kısa bir dönem giyeceğiniz kıyafetlerin pahalı olmasına gerek yok. Uygun fiyatlı ve en az birkaç farklı gecelik takımı satın alarak kirlendiğinde kolayca değiştirme imkânına sahip olabilirsiniz. Gecelik seçiminde bebeğinizin cinsiyetine uygun iç çamaşırı seçimi ile hastanede bebeğinizle bir uyum yaratarak şık olabilirsiniz.  Ürünlerin siparişini http://www.hamilegeceliktakimi.com ‘dan verebilirsiniz.