Arabalarına önem veren ve en iyi şekilde bakımını yapmaya çalışan insanlar için arabanın temiz kalması ve bu temizliğin en iyi şekilde sağlanabilmesi önemli bir faktördür. Arabaların hem temizliğini sağlamak hem de daha geç kirlenmesini sağlamak için kullanılan başlıca ürün araba paspası modelleridir. Bu araba paspası modelleri arabanın içerisine giren kirin, tozun ve çamurun paspas üzerinde kalmasını sağlamaktadır. Ancak bu araba paspası modellerinin kenarlarının açık olması ya da paspasın hareket etmesinden dolayı kirlenmenin yayılmasına engel olunamamaktadır. Ancak bunun çözümü için geliştirilen havuzlu paspas modelleri vardır. Bu havuzlu paspas modelleri hem kullanıldıkları alana tam uyum sağlaması ve sabitlenebilmesi hem de kenarlarında bulunan yükseltiler sayesinde kirlenmenin yayılmasını engelleyebilmektedir.

Havuzlu paspas modelleri hareket etmediği için altına herhangi bir sıvının, tozun ya da çamurun geçmesine imkan yoktur. Bu da döşemenin kirlenmesini engellemektedir. Döşemenin ıslanması ve uzun bir süre ıslak kalması, burasının çürümesine dahi neden olabildiği için bu paspaslar ayrıca bir önem arz etmektedir. Bunun yanında havuzlu paspas modelleri oluklu yapıları sayesinde hem sıvıları hem de çamuru çok kolay bir şekilde üzerinde tutmaktadır. Ayrıca havuzlu paspasın kenarlarında bulunan yükseltilerden dolayı içerisindeki sıvı ya da kir dışarı taşamamaktadır. Bu da paspasın temizlenmesini daha da kolaylaştırmaktadır. Zaten havuzlu paspas modellerinin en etkileyici özelliklerinden biriside çok kolay bir şekilde temizlenmesi ve üzerine dökülen hiçbir şeyin kenarlarından sızıp döşemeye işlememesidir.

Aracına paspas almak isteyenlerin pek çoğu havuzlu paspas modellerini daha önce kullanmadıkları için ve normal araba paspası modelleri çok az bir miktar daha ucuz olduğu için normal araba paspası modellerini tercih ediyor. Ancak havuzlu paspas fiyatları, bu paspasların işlevine göre çok uygun bile kaldığı söylenebilir. Normal paspaslardan çok daha işlevsel bir ürün olan havuzlu paspas modellerinin aradaki fiyat farkını rahatlıkla kapattığını kabul etmek gerekiyor. Bu yüzden paspas alacak olduğunuzda mutlaka havuzlu paspas modellerini denemelisiniz. İki paspas arasındaki farkı gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

Havuzlu Paspas: http://www.arabamaraba.com/K147,havuzlu-oto-paspas-setleri.htm