Pırlanta, dünyamızda mücevher pırlantalarını eşsiz ve nadir olanların çıkarıldığı yataklardan temin ederek tasarımlarında harika işlenerek kullanıyor. Pırlanta konusunda ne kadar hassas bir durum olduğunu taşlarından rahatlıkla anlayabilirsiniz. Pırlanta taşları standartlarına en uygun tek taş pırlantalar özel teknoloji ve profesyonel ekipler ile eşsiz birer tasarıma dönüşüyor. pırlantanın asil ve zarif duruşundan yararlanan , takıları birer sanat eseridir.Pırlanta seçerken mutlaka kesim şekline önem vermeniz karşınızdaki kişinin karakterini ne kadar iyi tanıdığınızı gösterecektir. Yuvarlak kesim pırlanta: ailesine bağlı, güvenilir, sakin karakterli insanlara. Oval kesim pırlanta: Yaratıcı, düzenli ve fırsatları değerlendiren karakterli insanlara. Markiz kesimpırlanta: Dışa dönük, yaratıcı, agresif ve iş kadını karakterli insanlara. Damla kesim pırlanta: Nazik, saygılı ve uyumlu karakterli insanlara. Kalp kesimpırlanta: Duygusal, feminen, hassas karakterli insanlara. Zümrüt kesim pırlanta : Disiplinli, muhafazakâr ve dürüst karakterli insanlara armağan edilmelidir. Unutmayın, seçiminiz sizin temsilciniz.

Evlilik tekliflerinin vazgeçilmezi, Özel günleri eşsiz kılan, aşk ve bağımlılığın simgesi olan pırlanta tektaş yüzük hediye etme geleneği, 15. Yüzyılda Avusturya Arşidükü Maximillian’ın, nişanı sırasında Burgonya düşesi Mary’e elmas bir yüzük hediye etmesiyle başlamıştır ve tüm dünya da vazgeçilmez bir gelenek halini almıştır. Sol elin dördüncü parmağına yüzük takma geleneği ise, Eski Mısırlıların aşk damarının bu parmaktan doğrudan kalbe ulaştığına olan inançlarından gelmektedir.

Nişan yüzüğü, alyans, beştaş, tektaş pırlanta yüzük  gibi evlilik hazırlığı içindeki çiftlerin kafalarını karıştıran konuların en başında gelir. Evliliğe doğru giden ilişkilerde yapılacak planlamaların en başında yüzük seçimi gelir. Nişan ve söz yüzükleri kelime olarak farklı olsa da anlam olarak aynıdır. İlk kez nişanlanırken taktığınız yüzüğünüz, nikah sonrası evlilik yüzüğü adını alan alyansınızdır. İkisi içinde farklı yüzükler almak haliyle yüklü maliyetleri peşinden getirir.Medeni durumunuzun göstergesi evlilik yüzükleri, eşinizin yüzüğü ile birebir aynı olan tektaşınız ve taşlı alyanslar olmak üzere birkaç modele ayrılır. Farklılığı seven kadınların her zaman aynı yüzükle dolaşması olası değildir. O nedenle alyans ile aynı anlama sahip olan beştaş, tamtur, üçtaş ve yeditaş adı verilen yüzük modelleri de tek başına alyans olarak kullanılabilir.

Takı alırken ilk karşılaştığınız kuyumcu ile anlaşmanız sizin için her zaman güvenli ve karlı bir yol olmayabilir. Bunu önlemek için yapılabilecek en makul yaklaşım daha önce sektör araştırması yapmaktan geçer. Alyans modelleri, bilezikler, küpeler, kolyeler derken düğün takıları çoğu ailenin maddi durumunu zorlayabilecek masraflar çıkartıyor. Üstelik verilen paranın değerini verebileceği kaliteye ve zarafete sahip ürünler oldukça az.

Ön Araştırma Yapmanın Takı ve Alyans Alırken Sağladığı Avantajlar nelerdir? Ön araştırma yapmak düğün takılarını alırken sizi hem kaliteli ürünlerle buluşturur hem de mümkün olan en uygun fiyatlarla buluşmanıza yardımcı olur. Küçük şehirlerde seçeneklerin az olması ve tanınırlığın fazla olması belli kriterler hakkında daha kolay bilgi verse de büyük şehirlerde zor olur.Sizin için Online olarak güvenebileceğiniz bir bir site önermek istiyorum.Sektörün önde gelen, en büyük, iddialı online pırlanta satış sitesi http://www.lovapirlanta.com/