Günümüzde savaşlar, terör olayları, istikrarsızlıklar gibi sebeplerde dolayı ekonomide büyük dengesizlikler söz konusu olmaktadır. Hayatın pahalılaşması, paranın değerinin kaybolması ve bilinçsiz tüketim geleceğimizi tehlikeye atmaktadır. Alınan bir elektronik cihazın ömrü 3-4 sene içinde doluyor. Geleceğe yatırım yapmayan kişilerin en ufak bir krizde kredi borcu gibi büyük sorunları ortaya çıkmaktadır.

Sahibi olduğunuz ürünlerin daha uzun ömürlü olması için neler yapılabilir?

Erkek ve kadın iç giyim ürünleri uzun ömürlü olması için bazı ufak detaylara herek vardır. Hatalı kullanım ile çok kısa sürede yıpranıp çöp olabilecek iç çamaşırlarını uzun süre giyebilirsiniz. İç çamaşırı vücutla birebir temas halinde olduğu için ucuz iç çamaşırları tercih edilmemelidir. Pahalı ve kaliteli iç çamaşırları is yanlış kullanım ile çok kısa zamanda kullanılamaz hale gelmektedir.

İç çamaşırını en çok yıpratan işlem yıkama ve kurutma işlemleridir. İç çamaşırlarını sık sık değiştirmeniz daha az kirlenmesini sağlar. Böylece hem daha temiz olursunuz hem de iç çamaşırını temizlemek için çok uğraşmanıza gerek olmaz.

Hassas ve narin iç çamaşırlarını elde yıkayabilirsiniz. Yıkama için ılık su ve şampuan kullanabilirsiniz. Güzelce duruladıktan sonra doğal ortamda kurutulmalıdır. Mümkünse sererek gölgede kurutmak daha iyi sonuç verir. Özellikle fantazi gecelik, tanga ve gstring modelleri ve sütyen takımları elde yıkanabilir.

Çamaşır makinasında iç çamaşırı yıkarken daha düşük dereceler ve az deterjan kullanın. Sütyen takımları ve gstring modelleri çamaşır yıkama topu ya da çamaşır filesi ile yıkanmalıdır.

İç çamaşırları yıkandıktan sonra asarak kurutulmamalıdır. Asma işlemi kumaşın uzamasına sebep olur. Kurutma cihazları iç çamaşırlarının ömrünü kısaltmaktadır. Mümkün olduğu kadar soğuk derecelerde kurutulmalıdır. Kurutma işlemi için sererek kurutma yöntemini kullanın. Güneş altında değil gölgede rüzgârla kuruması en iyi kurutma yöntemidir.Ürünlerin değişik modellerine http://www.gstringmodelleri.net/ ‘ten ulaşabilirsiniz.