iPhone 6S, Flaş Destekli Ön Kamerayla Mı Gelecek?

Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından biri olan Apple’ın geçmiş dönemlerde piyasaya sunmuş olduğu ve oldukça yüksek satış rakamlarına ulaştığı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin yeni versiyonu olacak olan iPhone 6S’in ön kamerasında Full HD kalitesinde çekim yapabilme özelliğiyle birlikte, ön kameraya flaşlı bir kameranın gelebileceği şeklinde bir iddia gündeme geldi.

Kendine özgü bir işletim sistemi kullanan ve her yıl sadece 1 ya da 2 tane telefonu piyasaya sunan ve bu telefonlarla akıllı telefon pazarında oldukça önemli bir paya sahip olan Apple, her yıl satış rakamlarını geliştirerek ilerlemeye devam ediyor.

Teknoloji gündeminde, hakkında sürekli farklı iddiaların ortaya atıldığı Apple’ın yeni model telefonu hakkında Apple geliştiricisi Hamza Sood tarafından yeni bir bomba iddia daha ortaya atıldı. Bu iddialara göre iPhone 6S’in ön kamerasında Full HD kalitede çekim yapabilen ve flaşla desteklenmiş bir kamera bulunacak. Bu özellik sayesinde günümüzde oldukça moda olan selfie için önemli bir artı olacak.

iPhone 6 modelinde 720p çözünürlüğünde video çekimi yapabilen telefon, yeni model 6S ile birlikte 1080p kalitesine yükseltileceği belirtiliyor. Bunun dışında yeni modelle birlikte 720p çözünürlükte 240 fps yavaş çekim desteğini de beraberinde getirecek.

iPhone 6S modeliyle ilgili olarak ortaya atılan son iddialar ise telefonda 12 Megapiksellik arka ve flaşla desteklenmiş 1080p çözünürlükte ön kamera ile gelecek.