Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Bu yazımızda kızlık zarı nedir? Kızlık zarı nasıl yırtılır? Kalıcı kızlık zarı dikimi? Kızlık zarı dikimi fiyatları gibi konular hakkında bilgi vereceğiz ancak öncelikle kızlık zarı nedir onu açıklamakla yazımıza başlayalım. Kızlık zarı Latince adı “Hymen” olarak bilinen ve vajinanın 2-3 cm içerisinde bulunan doku parçasıdır. Birçok kültürde kızlık zarının çok önemli olduğu günümüzde bayanların zarını dış etkenlerden korumasına neden olmakta, bunun dışında ise bilimsel olarak bu korumanın faydası ya da zararı olmamaktadır.

 

Kızlık Zarı Nasıl Yırtılır?

Kızlık zarının yırtılması genel olarak ilk cinsel ilişki sırasında meydana gelmektedir. Cinsel birleşme sırasında ya zarar görür ya da az miktarda kanama yaptığı için yırtıldığı anlaşılmaktadır. Kızlık zarı vajina girişinde olmasından dolayı sadece ilişki ile değil parmak ya da ince uzun maddeler de sokmak kızlık zarına neden olabilecek sebeplerdendir. Eğer kızlık zarı yırtılırsa kendiliğinden iyileşemez ancak zarın yeniden diktirilmesi alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle bekâret konusunda ciddi sorunlar yaşatan bazı kültürler için bayanların kurtarıcı olarak bu sağlık müdahalesi yaptırılmaktadır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi genellikle en tercih edilen yöntemdir. Çünkü normal kızlık zarın dikiminde, dikişlerin kendiliğinden düşme riski bulunmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise dikişlerin düşme ihtimali daha düşüktür. Bu yöntem ile yaklaşık yarım saatlik bir tıbbi müdahale ile kızlık zarı yerine dikilir ve kesinlikle uzman bir hekim harici kimse zarın yerine dikilmiş olmasını anlayamaz.