Tüm dünyada ve ülkemizde son 10 yıl içerisinde gelişen e-ticaret ve online alışveriş alışkanlıkları yerleşirken, potansiyel tüketici kitlesinin de sisteme yavaş yavaş ısındığı bir süreç yaşanıyor. İnternet ortamında alışveriş, kargoyla eve gelen ürün ve kapıda ödeme zinciriyle basit gibi görünen uygulamanın güvenli olup olmadığı konusunda hala şüpheler bulunuyor.

Güvenli Alışveriş Sitesi Nasıl Olmalı?

Özellikle internet ortamı açık veya kapalı şekilde kötü niyetli kişilerin gözünü dikmiş olduğu bir mecra olunca tatsız durumlarda yaşanmıyor değil. Online veya kapıda ödeme şeklinde kullandığınız kredi kartlarının kopyalanma ve tüm limitinizin hortumlanması gibi bir riski bulunuyor. Fakat bu internet sitelerinin güvenlik seviyeleri ile alakalı bir durum.

En büyük risk olarak görülen kredi kartı kullanımı, internet sitelerinin güvenliğini üst seviyeye çıkarmak için çok çaba sarf edilerek düzenlemiş olduğu ve sorun yaşanmadığı bir pratik ödeme şekline dönüştü. Güvenli bir alışveriş sitesinin tasarımı kalitelidir; Görseller net, akış hızlı, backraoundu seridir. Mutlaka, sabit telefon (mobil değil), adres bilgileri ve kurumsal bilgileryer alır.https://www.sateen.com/ web sitesi gibi güvenlik had