Saç bakımı insanların yaşamında önemli bir yere sahiptir.Özellikle kadınların saç bakımından takıntıları ve sorunları daha fazladır.Uzun saç bakım  ve özen ister.Saç bakımında en önemli sorun kepek sorunudur.Kepek kaşıntıya neden olan saç derisindeki bir sorundur. Kepek sorunu yaşam boyu devam etmeyebileceği gibi kimi insanlarda kalıcı da olabilir. Kepek sorununun çözümü için birçok ürün satın alınabileceği gibi doğal çözüm yolları da bulunmaktadır. Bu doğal çözüm yolları daha ucuzdur ve evde kolaylıkla uygulanabilir.Kepeğe bitkisel çözüm olarak birçok alternatif yollar vardır ve şimdi sizlere kepekten nasıl kurtulacağınız hakkında bir takım bilgiler vereceğim.

Günümüzde uzmanlar tarafından önerilen kepeğe karşı doğal çözüm yolları vardır.Doğal yöntemler kullanarak kepekten kurtulma yollarını siz değerli okurlarımıza biraz bahsetmek isterim.

Gece yatmadan önce kafa derinize bebek yağı uygulayın.Başınızı bir havlu ile sarın. Sabah kalkınca doğal bir şampuanla saçınızı yıkayarak durulayın. Bu işlemi kepek gidene kadar sık sık uygulayın. Bebek yağı saç derinizi yakmaz ve bebek yağı pahalı değildir.

Beslenme sisteminizi değiştirin. İçinizi sağlıklı tutarsanız dışınızda sağlıklı görünür. İyi dengeli bir diyet ( bol sebze ve meyve ) zaman içinde kepeği kontrol altına almanıza yardımcı olacaktır.

Saç  derisi ve saç kökleride oldukça önemlidir.Saç derinizi mümkün olduğunca temiz tutun.Kepek oluşumunu yok eden birkaç doğal yöntem vardır. Bunlardan birisi eşit miktarda su ve elma şarabı sirkesini karıştırarak pamuk yardımıyla saç derisine yedirmektir. Sulandırılmamış hamamelis de bu yöntemin yerine kullanılabilir.

Saçlardaki kepeklenmeler kötü bir görünüm sergilemenin yanında oldukça kaşıntılı ve rahatsız edici de olabiliyor. Saçlardaki kepeklenme sorunu için birçok çözüm yöntemi duymuşsunuzdur. Acaba bu konuda aspirin çözümünü denediniz mi? Evinizde aspirin kullanarak hazırlayacağınız bir karşımla saçlarınızdaki kepeklenmeyi tedavi edebilirsiniz.

  • Aspirinle Kepek Tedavisi
  • Çay Ağacı Yağı İle Kepek Tedavisi
  • Limon Ve Sirke ile Kepeğe Çözüm

Kaynak: www..cilt.net/