Aromatik bir yağ türü olan lavanta yağı, hoş kokusu ile herkes tarafından sevilmektedir. Aromatik kokulu yağlar içinde kokusu en etkili olandır. Uykusuzluk, stres ve daha bir çok problemin çözümünde oldukça etkili rol oynar. Bundan başka bir çok yararı bulunan lavanta seti kullananlar ürünün faydalarının saymakla bitmeyeceğini söylemektedir.

Yararlar Nelerdir.

               Uykusuzluk, stres, baş ağrısı ve daha bir çok derde devadır.  Ve lavanta yağı yorumlarını sitede yorumlar kısmından okuyabilirsiniz. Ayrıca hoş kokusu ile evinizde parfüm yerine de kullanabilirsiniz.

Kullanım Şekilleri

  • Cosmoline lavanta yağı ile akne sorunlarınızı çözebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken direk olarak yağı sürmemenizdir. Bir bardak su ile karıştırarak tonik gibi yüzünüze sürün.
  • Eğer romatizma ve ya baş ağrısı probleminiz var ise, ağrıyan yerinize lavanta yağı sürerek bundan kurtulabilirsiniz.
  • Stres seviyenizi azaltacağı için, uyumanıza yardımcı olacaktır. Bir bardak suyun içine bir kaç damla damlatarak ve ya direk olarak yastığınıza bir kaç damla dökerek rahat ve huzurlu bir uyku çekebilirsiniz.
  • Siği ve uçuklarınızdan 1 hafta gibi kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.
  • Çeşitli cilt hastalıklarınıza karşı da lavanta yağı kullanmanızda yarar olacaktır. Egzama ve dermamit bu hastalıklara örnek olabilir.
  • Çatlak dudaklarınız için de lavanta yağı kullanabilirsiniz. Lavanta yağı çatlak dudaklarınıza nemlendirerek iyi geleceği gibi, onların çok daha parlak ve hoş bir görüntüye sahip olmasını da sağlayacaktır.
  • Eğer kas kasılması probleminiz var ise, lavanta yağı bu probleme iyi gelecektir. Bunu için ilk önce lavanta yağını hafif bir masaj ile kasılma olan yere yavaşça yedirin. Cilt lavanta yağını emdikten sonra ise, yine aynı yeri ılık bir havlu ile kapatın. Havlu soğuduğunda ise, yeni bir ılık havlu ile değiştirmeyi unutmayın.