İlişkilerde kıskançlık neden olur, kıskançlık çözüm yolları

 

Kadın ve erkek arasında eğer kuvvetli bir aşk çekimi varsa o ilişki de muhtemelen kıskançlıkta baş gösteriyordur. Bunun için erkeğin ya da kadının çok güzel olmasına gerek yok. Bazı ilişkiler daha saplantılı ilerler ve kadın ya da erkek durum ne olursa olsun şüphe içinde gezmeye başlar.

İlişkilerde kıskançlık neden olur, kıskançlık çözüm yolları 2

 

Böylesi bir durum elbette sağlıklı bir ilişki için söylenmez ama her ilişkide ufak tefek kıskançlıklar ya da kıskançlık numaraları olabilir. Zaten aşkın olduğu yere kıskançlık pusuda bekleyen bir düşman gibidir. Bazen iyi bir sonuç olarak karşımıza çıkar bazen de bir kötülük. Aslında bir ilişkide en önemlisi gizli saklı olmadan kurulan bir ilişkidir. Eğer şüpheler kalkarsa kıskançlıklarda kalkar. Kişi onun nerede olduğunu ve nerede ne yatığını biliyorsa ve üstelik ona güveniyorsa bu artık kıskançlık olarak onu boğmuyor olacaktır.

İlişkilerde kıskançlık neden olur, kıskançlık çözüm yolları

Kıskançlık çözüm yollarının en başında güven gelir. Özellikle bir kez bile onun güvenini kaybetmemeye bakınız. Eğer sizler beraber bir aşk yaşıyorsanız, herkes ile olan ilişkilerde de çok dikkatli olmalı ve onu her yerde onurlandırmalısınız. Beraberken karşı cinsiniz ile olan arkadaşlıklarınızı sınırlanmalı ya da tanıştırarak onun güvenebileceği kişiler ile arkadaşlık etmelisiniz. Elbette hesap verir gibi değil, am nereye gideceğinizi ona ileterek ilişkiyi devam ettirmelisiniz. Bu gibi durumlarda ancak aşk daha da yükselir ve kıskançlıklar ortadan kalkmış olur.

 

Kaynak: www.kadinverkek.net