Çamaşır makinelerinde her parçanın kendisine özel olan işlev ve görevi bulunmaktadır. Her parça bir çamaşır yıkama işlemi sırasında devreye girerek, görevini yerine getirmekte ve çamaşırların hızlı, kaliteli ve ekonomik bir şekilde yüzde yüz hijyenik hale getirilebilmesine yardımcı olur. Ancak çamaşır makinesinin bu ister mekanik olsun ister elektriksel olsun fark etmeksizin her bir parçasında en ufak bir işlev kaybı çamaşır makinesinin temel prensibi olan çamaşır yıkama işlemini doğru ve kaliteli şekilde yerine getirmekte zorlanabilmesine veya getirememesine yol açabilir. Bu yüzden çamaşır makinesinde her parçanın çok önemli olduğunun bilincinde olan Kurtköy Arçelik Servisi merkezinin alanlarında uzman servis personelleri ile tüm çamaşır makinelerindeki arızalanmalara yönelik olarak profesyonel çözüm uygulamaları sunuluyor.

 

Bu çerçevede de Arçelik markalı çamaşır makinesinde önemli parçalardan birisi olan deterjan çekmecesi problemleri meydana gelebiliyor. Deterjan çekmecesinde yaşanan problemler, çamaşırların yıkama kalitesini doğrudan etkilediği gibi çamaşır makinesinde çok daha ciddi boyutlarda aksaklıkların ve arızalanmaların meydana gelmesine yol açabilmesi muhtemeldir. Bu sebep ile de mutlak suret ile tüm çamaşır makinesi deterjan çekmecesi arızalanmalarında profesyonel Çekmeköy Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan teknik personeller tarafından çamaşır makinesinin su kaçıran deterjan çekmecesindeki problemin kısa süre içerisinde onarımının gerçekleştirilmesi sağlanıyor.

 

Bu kapsamda çamaşır makinesinin öncelikli olarak giriş suyunun içerdiği basınç seviyesinin çok ciddi boyutta olmasından kaynaklı itici güç değerlendirilerek, basit şekilde su tesisatındaki musluk biraz kısılarak, sorun çözüme kavuşturulur. Ancak su basıncı normal ve halen su kaçışı mevcut ise Örnek Mahallesi Arçelik Servisi profesyonel ve uzman ekipleri tarafından çamaşır makinesinin taşıyıcı ayaklarının dengede olup, olmadığını kontrol ederek, dengede olmaması durumunda gerekli dengenin oluşmasını sağlayacak olan gerekli ayarlamalar yerinde gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra çamaşır makinensin deterjan çekmecesinin yerine tam olarak oturamaması ya da çekmecede meydana gelmiş olan bir çatlak değerlendirilir ki bu noktada deterjan çekmecesi yenisi ile değiştirilerek bu bölümden su kaçışı yaşanmasının önüne geçilerek, yeniden standart şekilde kaliteli çamaşır yıkama yapabilmesi sağlanarak, uzun ömürlü bir kullanım oluşturmaktadır.