MASAÜSTÜ BİLGİSAYARLAR

Masaüstü cihazlar, özellikleri açısından en güçlü ve en dayanıklı bilgisayarlar olarak tanımlanmaktadır. Kapladıkları alan büyük olduğundan dolayı içerisinde yer alan donanımlarda çok daha yüksek ve çok daha hacimli güce sahiptir. Masaüstü bilgisayarların fiyatları gelişmiş teknolojiler ile beraber her geçen gün azalmaktadır. Evinde fazla alan kaplamasını istemeyen çok sayıda kullanıcı, çok daha kullanışlı ve pratik olmasından dolayı All In One Pc’yi tercih etmeye başlamıştır. All In One Pc, hem performansa hem de zarafete kavuşmanın alternatif yolu da denebilir.

Exper, Casper, Asus, Dell, HP, Lenovo, Quadro, Vestel ya da Pro2000 gibi dünya markaları, bu gibi sorunların çözümü olarak monitörleri tercih etmiştir. All In One Pc kavramını da böylece ortaya çıkarabilmişlerdir. Son dönemlerde laptop kullanıcı sayılarının artış gösterse de halen tercihlerini masaüstü bilgisayarlardan yana kullanan kişiler yer almaktadır. Bunun nedeni de, böylece çok daha kuvvetli sistemler kurulup özellikle yüksek grafik ve oyun performansı gerektiren diğer tüm uygulamaların kullanımı çok daha kolay olur.

Bu yüzden de ev ve iş yerlerinde tercih edilmeye devam etmesi de olağan bir durumdur. Vestel, Exper, Casper ve Pro2000 gibi yerli markaların haricinde Apple, Asus, Cbox, HP, Lenovo, Dell, Merlion, Technopc, Quadro gibi yabancı markalar da piyasada yer almaktadır. Masaüstü bilgisayarların tercih edilmesi de genel itibariyle bu markalar kapsamında gerçekleşmektedir. Ayrıca www.bilio.com/masaustu-bilgisayar-c3083/ web adresinde de kaliteli cihazların yer aldığı belirtilebilir.