Maxi TV kanlı Ülkemizin ilk özel çizgi film kanalı olma özelliğindedir. Oldukça popüler olan bu çocuk kanalı 1997 tarihinde Cine5 ve Show TV kanallarının ilk sahibi Erol Aksoy tarafından kurulmuştur. 1997 ile 2002 yılları arasında kanalın kardeşi olan Supersport kanalı ile dönüşümlü olarak yayın yapmıştır. Kanal Türksat uydusu ve Kablo TV üzerinden yayına başlamıştır. 2009 yılına kadar çeşitli sebeplerden kapanıp açılmış ve şuan da Supersport kanalının frekansı üzerinden yayın yapmaktadır.

  Maxi TV 2010 yılında TMSF ‘nın yaptığı ihale sonucu Sebil Yayıncılık A.Ş’ye satılarak devredilmiştir.  Bu değişik ile Mayıs 2012 tarihinden buyana tamamen video kanalına dönüştürülerek yayın hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda 2013 tarihinden sonra film repliklerini de görüntülü olarak yayınlamaya başlamıştır. Maxi TV kanalı uydu ve dijital platform frekanslarından yayın yapmaktadır.
   Farklı yayınlardan örnek olarak show tv izle yi tercih edebilir yada kanalın yayın akışında çizgi filmleri; Bebek Zuri, Carl2, Cedric , Çirkin Ördek Yavrusu ve Ben, Leonardo , Minik Kahramanlar, Yaşayan Çizgiler, Zıpırlar, Kült Çizgi Diziler, Kötü Köpek, Minikler, Şişman Köpek gibi yayınlarıdır. Eğitici Programları Spellz iken gençlik dizisi Uçuş 29 ve Anime adlı programlardır. Kanalı kesintisiz olarak sitemiz üzerinden izleyebilirsiniz.
Kaynak: http://www.canlitvturk.net/yabanci-kanallar tarafından yayınlanmıştır..