Günümüzde bayanların dış görünüşlerine daha da önem vermeleriyle birlikte gelişme gösteren estetik cerrahi meme estetiği yaptırma konusunda da kendini geliştirmektedir. Estetik cerrahi özellikle son on yıl içinde büyük aşamalar kaydetti. Gelinen son noktada artık çok profesyonel ve pratik yöntemlerle sorun kısa sürede halledilir hale geldi. Estetik operasyonlar neredeyse her kadın tarafından yaptırılmaya başlandı. Kadınlar tarafından oldukça ilgi gören meme estetiği kişinin vücut yapısını dengeleyen unsurlardan bir tanesi. Göğüs bölgesinin vücudun tamamını etkilediğini söyleme yanlış olmaz. Yapılan müdahaleler sonrasında dengeli ve düzgün bir göğse sahip olmak mümkün. Kadınların ön tarafta dışarı doğru en çıkık bölgesi olan göğüsler yerçekimine dayanamaz ve zaman içerisinde giderek aşağılara sarkarlar. Sarkan göğüslerde orantısızlık ve uzama görülür. Ayrıca meme başlarında da genişleme yaşanır. Bunun haricinde göğüsler ortalamanın üzerinde veya çok küçük boyutlarda olabilir. Tüm bu sorunlar için birer müdahale şarttır.

                Meme estetiği yaptırma, günümüzde büyük bir trend haline gelmişken kadınların göstermiş olduğu ilgi ile de hala gelişmeler göstermekte ve büyük yollar kat etmektedir. Yaşlanma ve hormonal bozukluklar meme dokusunun bozularak sarkmasına ve uzamasına sebep olur. Deformasyona uğrayan memelerde orantısızlık da olabilir. Bu durumlar da estetik cerrahi uygulanmasını gerekli kılar. Ayrıca göğüs büyütme veya küçültme işlemi de uygulanabilir. Göğüsleri normalden çok daha büyük veya küçük olduğu durumlarda uygulanması daha başarılı sonuçları getirecek olan bu işlem aksi takdirde hoş olmayan boyutlara ulaşabilir. En doğrusu dengeli boyutlar oluşturmaktır. Meme dikleştirme ve toparlama işlemi de fazlaca uygulanmaktadır. Sarkmaların giderilmesi ve daha düzgün forma dönüştürülmesi amacı ile uygulanan operasyonlar çok olumlu sonuçlar vermektedir. Göğüslerin düzgün ve simetrik durmasını sağlayan bu işlemler için de belirli vasıfları taşımak şarttır.

                Meme estetiği yaptırma konusunda kişilerin kararları çok önemlidir. Doğru kurum ve doktor tarafından yapılan estetik operasyonlar çok daha olumlu sonuçlar vermektedir. Bu seçim iyice araştırılarak yapılmalıdır. Alanında uzman ve tecrübeli hekimlerce gerçekleştirilmeli ve düzgün ortamların bulunduğu kuruluş ve muayenehanelerde işlem uygulanmalıdır. Böylece çok iyi sonuçlar alınabilir.

Estetik Cerrrahi & Diş & Saç ekimi merkezi
İsveç klinik