Eğer bir Ninja karakterine sahipseniz, bu karakterin nasıl bir ajan olduğunu da bilirsiniz. Çünkü Ninja karakteri her zaman pusu ile işi bitiren ve hızlı bir karakterdir. Atik kaçış teknikleri ile de bu karakterin diğer karakterlere göre daha bir ön planda olduğunu da bilirsiniz. Fakat fazlası ile güçlü bir karakter değildir. Diğer karakterlere nazaran başarısız olacağından ötürü güç konusunda sağlam olmasını istiyorsanız başka karaktere yönlenmelisiniz.

pvp serverler ise bu karakteri bolca görmek mümkündür. Kimisi karakterini çok iyi düzenleyip, geliştirerek daha da efsane bir duruma erişebiliyor. Bu nedenle karakterin de güçlü olması oyunda ki önemli faktörlerden birisidir.

Savaşçı karakteri ise yakın mesafede ki dövüş teknikleri ile sizleri birebir de başarılı çıkarabilecek bir karakterdir. Bu sebeple her zaman düşmanlarınızı yenerken zorlanmayacak ve doğru orantıda bir güç sergileyebileceksiniz. Ağır zırhları ile biraz daha yavaş kalan ve atik olamayan bu karakteri birebir dövüş için istiyorsanız seçmeyi de unutmayın. blog sunucularının değişilmezinden olan bu karakterimiz de böylece bir analiz konusu oldu.

Bir diğer metin2 pvp serverler sunucularının karakteri olan ve birbirlerine çok benzeyen Şaman ve Şura karakterleri de oldukça güçlü ve güçlerini de büyü ve hipnozdan alan karakterlerdir. Bu nedenle de toplu hareket ederler ve gücünü de bundan alırlar. Bir büyücü topluluğu içersine girmek ve uzaktan müdahaleler ile rakiplerinizi alt etmek istiyorsanız ulaşmanız gereken bir karakter olabilir.