mezar

Reklamını yapmak için de işyerinin yanında bulunan 3 katlı inşaat halindeki binanın çatısına 2 yıl önce mermer mezar yerleştirdi. Çatıdaki mezarı gören vatandaşlar ise ilk önce bu duruma bir anlam veremedi. Bazı vatandaşlar mezarın içinde cenaze olup olmadığını öğrenmeye çalıştı. Zaman içerisinde vatandaşlar mermer mezarın bir türbe olduğunu düşünerek kabri ziyaret etmek için binaya gelmeye başladı.

Bu durumun işlerinin artmasını sağladığını belirten Yerişkin şunları anlattı: “İşyerim Ankara- Samsun karayoluna yakın. O nedenle yoldan geçenler rahatlıkla görebiliyor. Bazen merak edip çatıdaki kabri soruyorlar. Biz de mezarın boş olduğunu, reklam amacıyla yaptığımız söylüyoruz. Bu şekilde işyerimize gelen ve daha sonra iş yaptığımız çok müşterimiz oldu. Mezarın çok faydasını gördüm.”

Çatıya Reklam Amaçlı Koyulan Mezarı Vatandaşlar Türbe Sanıp Ziyarete Koştu

‘Altında yatır mı var?’

Caddeden geçerken mezarı gören vatandaşların dua okuduğunu anlatan Yerişkin şöyle devam etti:
“Boş mezara dua edenler de oldu. Zaman içerisinde bu mezarı türbe sanıp kabir ziyaretine bile gelenler oldu. Vatandaşlara anlatıyoruz ama, ziyaretçi akınına uğruyoruz. Bazı vatandaşlar binanın altında yatır olduğunu bu nedenle çatısına mezar yapıldığını düşünüyorlar. Bir defasında iki kişi mezarda cenaze olup olmadığına dair birbirleriyle iddiaya girip buraya geldiler. Çok güzel tepkiler alıyoruz.”

mezar türbe