askmektubur

 

Öğretmenine hissettiği sevgiyi kağıda döken minik öğrenci yaptığı hatalar kadar, öğretmenini ayran içmeye davet etmesiyle de herkesi tebessüm ettirecek bir masumlukta. …

Eğitimin değişmeyen gerçeğidir öğretmene aşık olmak… Dillere destan olacak bir aşk yaşanmasa da tek taraflı olarak (öğrencinin sevmesi) bir sevgi patlaması yaşanır kalabalık sınıfta. Ancak bazı öğrenciler bu patlamayı bir adım daha ileri götürmeye karar verirse işte o zaman ortaya komik ve bir o kadar da masum bir mektup çıkabilir. Aşağıda gördüğünüz mektup bir ilkokul öğrencisinin öğretmenine yazdığı tahmin edilen aşk mektubu. Öğretmenine hissettiği sevgiyi kağıda döken minik öğrenci yaptığı hatalar kadar, öğretmenini ayran içmeye davet etmesiyle de herkesi tebessüm ettirecek bir masumlukta.

Öğretmen hanımın ise aldığı bu mektup karşısında hem öğrencisinin hatalarını düzelttiği görülüyor, hem de bu yaşadığının eğitim hayatının komik bir gerçeği olduğu bilincini çoktan kabullendiği hissi veriyor.  Ancak bir yer hariç! Mektuptaki “ÖPTÜM” bölümü öğretmenin kafasında da soru işaretlerine sebep oluyor (!)

öğretmen aşkı