Ticaret alanındaki firmaların en önemli konuları arasında satışları için fatura kesmek ve faturaların takibi konusu gelmektedir. Özellikle son yıllarda internet üzerinden alışverişinde artması ile beraber fatura çeşitliliği de artmaktadır. Geçmiş dönemlerde muhasebe programları olmadığı zaman fatura koçanları kullanarak el ile kesilen faturalar kullanılırdı. Fakat hem zahmetli hem de takibi kolay olmadığı gibi bir de fatura düzenleyen kişinin hata yapmasına müsait olmasından ciddi sıkıntılar yaşanmaktaydı.

Gelişen yazılım teknoloji sayesinde artık firmalar faturalarını ticari programlar aracılığı basit bir şekilde düzenleyebilmektedir. Fakat piyasada bu alana hitap eden çok farklı yazılım olmasından dolayı seçim yaparken tamamen firmanın hizmet türüne göre özelleştirilebilir muhasebe programı olmasının yanında veresiye satışlarında hem ödeme tahsilatı hem de faturalarını takip edebilmek için aynı zamanda kasa programı olarak da kullanılması gerekmektedir.

Fenesoft muhasebe programları ile tamamen firmanıza göre özelleştirilebilir yapısı ve kolay kullanım ara yüzü ile bütün muhasebe işlemlerinin yapabilmenin yanında fatura kesme ve arşivleme özelliği ile düzenli bir şekilde finansal yapınızı takip etme imkanınız bulunmaktadır. Konu muhasebe olduğunda iş sadece fatura kesmekle bitmediği çok net bir şekilde bilinmektedir. Kesilen faturaların başarılı bir şekilde arşivlenmesi ve istenildiği zamanda istenilen tarih aralığında detaylı bir şekilde dökümlendirilmesi gerekmektedir. Özellikle denetimlerde ya da müşterilerin geçmiş dönemlere ait faturalarını talep etmesi halinde kullanılacak muhasebe programı bu işlemleri çok kısa sürede düzenlemesi gerekmektedir. Fenesoft tarafından ticari şirket ve kurumlara yönelik üretilen tüm muhasebe, ticari ve sektörel uygulamalara http://www.fenesoft.com/ adresli internet sitesinden ulaşabilirsiniz.