Dünya online oyun pazarında şu an yüzlerce oyun bulunmakta. Hal böyle olunca bu pazar günden güne büyüme göstermekte. Pazarın büyümesiyle bu sektörde en fazla etkin rol oynayan oyuncularında istekleri her geçen gün daha da büyüyor. Günümüzde online oyunlar arttıkça, bu sektördeki oyun tür çeşitliliği de artmakta. Online oyunlar dünya pazarında ilk defa boy gösterdiği zamanlarda çoğunlukla pazara web tabanlı en iyi mmo oyunlar hakimdi. Hızlıca büyüyen bu sektörde kısa bir süre önceye kadar MMORPG oyunlar  fıtınası esti. Şimdi ise MMO Action, FPS, Racing, Dance, RTS, Sports türü online oyunlar devi başladı.

Online oyun bir tutku bir bağımlılık haline dönüşebilir.Dünyada en çok oynanan online oyunları bir arada bulma şansına sahipsiniz.Online oyunlar genelde ücretsiz olarak indirebilirsiniz oyunlara giriş yaptıktan sonra bir çok karakter veya silah zırh gibi seçenekler ücretli yer almaktadır.

Siz hangi oyunu oynuyorsunuz.

Riot Games’in çok oyunculu battle-arena oyunu League of Legends Türk oyunseverlerle buluştu. RPG ögeleriyle harmanlanan gerçek zamanlı strateji oyunu olan LOL, DotA’ya olan benzerliğiyle Avrupa’da birçok oyunseverin dikkatini çekmeyi başardı.

Joygame yepyeni bir online oyunu daha Türk oyunseverlerin karşısına çıkarıyor. Gelişmiş grafikleri, izometrik kontrolleri ve zengin içeriğiyle dünyanın her yerindeki MMORPG oyuncuları tarafından büyük ilgiyle karşılananBattle Of The Immortals – Kaos Kitabeleri olarak, Joygame kalitesiyle tamamen Türkçe dil ve lokalizasyon desteği sayesinde Türk oyunseverlerle buluşuyor.

Forsaken World, Perfect World Entertainment tarafından geliştirilen bir MMORPG oyunu. Türkçe olarak ülkemizde Açık beta’ya başlıyor. Forsaken World bir Western-Fanstay oyunu. Yani fantastik öğelerle, vahşi batı temasını birleştirerek bize sunuyor. Bu dünya üzerinde bize oldukça çeşitli sınıflar ve ırklar sunan Forsaken World, bol craft seçenekleri, kendine özel PvP sistemi ve harika müzikleriyle MMORPG severlerin hemen ilgisini çekecektir.

Mayn Games’in yeni MMORPG oyunu Truva Online yayına başladı. Alt1 Games tarafından geliştirilen oyun sinemalarda gösterime girdiği dönemde büyük ilgi gören Truva savaşını konu almakta. Tarihi veriler dikkate alınarak şekillendirilen Truva Online’da truvalılar ve yunanlar olmak üzere 2 farklı ırk ve kendi içerisinde alt dallara ayrılan 3 temel sınıf bulunuyor.