PIRLANTA SEÇMEK ÖNEMLİDİR

Her elmas mutlaka çok yaşlıdır. Bilinen en genç elmas 900 milyon yaşında, en yaşlısı ise 3,2 milyar yaşındadır. Bu nedenle bu eşsiz taş bu kadar değerli olmaktadır. Günümüzde de hala bazı pırlantalar paha biçilememektedir. Elmas müzayedelerinde bugüne kadar karat başına ödenen en yüksek miktar, morumsu kırmızı renkte, 0.95 karat ağırlığında bir elmas için 1 milyon dolar olmuştur. Pırlanta elması her renkte olabilir. En nadir bulunanı ise kırmızıdır.

Evlilik tekliflerinin vazgeçilmezi, Özel günleri eşsiz kılan, aşk ve bağımlılığın simgesi olan pırlanta tektaş yüzük hediye etme geleneği, 15. Yüzyılda Avusturya Arşidükü Maximillian’ın, nişanı sırasında Burgonya düşesi Mary’e elmas bir yüzük hediye etmesiyle başlamıştır ve tüm dünya da vazgeçilmez bir gelenek halini almıştır. Sol elin dördüncü parmağına yüzük takma geleneği ise, Eski Mısırlıların aşk damarının bu parmaktan doğrudan kalbe ulaştığına olan inançlarından gelmektedir.

Pırlanta seçerken mutlaka kesim şekline önem vermeniz karşınızdaki kişinin karakterini ne kadar iyi tanıdığınızı gösterecektir. Yuvarlak kesim pırlanta: ailesine bağlı, güvenilir, sakin karakterli insanlara. Oval kesim pırlanta: Yaratıcı, düzenli ve fırsatları değerlendiren karakterli insanlara. Markiz kesim pırlanta: Dışa dönük, yaratıcı, agresif ve iş kadını karakterli insanlara. Damla kesim pırlanta: Nazik, saygılı ve uyumlu karakterli insanlara. Kalp kesim pırlanta: Duygusal, feminen, hassas karakterli insanlara. Zümrüt kesim pırlanta : Disiplinli, muhafazakâr ve dürüst karakterli insanlara armağan edilmelidir. Unutmayın, seçiminiz sizin temsilciniz.

Hediye alırken bu özelliklere dikkat ediniz.. Çok uygun fiyatlara şu sıralar pırlanta küpe yada pırlanta kolye bulabilirsiniz.