Evsid 2014 yılından beri faaliyet içerisindedir. Birçok proje, fuar  yapmaktadır. Tüm bu projelerin amacı ise Türk ürünlerini daha çok tercih edilebilir kılmaktır. Plastik ve melamin mutfak eşyaları üreticileri Evsid’e üye olmaktadır. Üye olan her firma Türk ürünlerinin yabancı ürünlere göre daha çok tercih edilmesini amaçlamakta ve Evsid’e bu konuda yardımcı olmaktadır.

Türkiye’de Bulunan Plastik Üreticiler

Plastik her alanda kullanılan bir malzeme olmaktadır. Türkiye plastik eşya üreticileri Evsid’e üye olan üreticilerden biridir. Türkiye içerisinde üretim yapan plastik eşya üreticileri Türk ürünlerinin daha çok kullanılması için Evsid’e yardımcı olmaktadır. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında Türk ürünlerinin daha çok tercih edilebilmesi istenmektedir.

Polonya Sektörel Ticaret Heyeti

Türkiye Melamin Üreticileri Evsid’de

Melamin malzemesi bilindiği üzere en çok plastik eşyalarda kullanılır. Türkiye melamin eşya üreticileri önce yurt içinde daha sonra da yurt dışında Türk ürünlerini tanıtmak ve kullandırtmak istemektedir. Bu nedenle Evsid’e üye olurlar. Evsid bu konuda birçok faaliyet ve proje ile Türk üreticilerine yardımcı olmaktadır.

ETKİNLİKLER

Mutfak Ürünleri Üreticiler

Plastik mutfak ürünleri üretenler Evsid üyelerinin arasında yer almaktadır. Üreticiler Evsid ile birlikte Türkiye’de üretilen mutfak ve plastik ürünleri yabancı ürünlere göre daha çok tercih edilmesini amaçlamışlardır. Önce yurt içinde bu amacı gerçekleştirirken bir yandan da projeler ile birlikte yurt dışına adım atılmaktadır.

Kaynak : Evsid.org