Sony, PlayStation4 (PS4) (CUH-1000A serisi) bilgisayar eğlence sisteminin 13 Aralık Cuma günü Türkiye pazarına sunulacağını açıkladı. Heyecanla beklenen PS4, güçlü grafikleri ve hızı, derin şekilde bütünleşik sosyal yetenekleri ve PlayStationVita (PS Vita) gibi cihazları kullanan yenilikçi ikinci ekran özellikleri ile zengin ve sarmalayıcı oyun deneyimini yeniden tanımlayan yeni nesil bilgisayar eğlence sistemi.

Sony, dünya çapındaki oyun tutkunları tarafından merakla beklenen PlayStation 4’ün (PS4 )’ün Türkiye’de piyasaya çıkış tarihini 13 Aralık 2013, Cuma olarak açıkladı.  

PS4_10

 

Canlı Oyun Oynama Aktarım Hizmeti Twitch de PS4’le aynı anda hizmetinizde

SCE, PSN ve üyelerine özel içerik ve özellikler sunan üyelik hizmeti PlayStation Plusgibi PS4 üzerinde mevcut olan hizmetleri daha da zenginleştirerek kullanıcılara çığır açan oyun eğlence deneyimleri sunarken, gelecekteki sistem yazılım güncellemeleri aracılığıyla PS4 sisteminin kendisini geliştirmeye de devam edecek. Bu girişim kapsamında video oyunlarına adanmış canlı internet aktarım hizmeti Twitch de PS4 tarafından sistemin piyasaya sürülüşü ile eşzamanlı olarak desteklenecek. PS4 kullanıcıları, sadece DUALSHOCK 4 kablosuz kumanda üzerindeki “SHARE düğmesi”ne basarak oynadıkları oyunu Twitch kanalları üzerinden dünyanın dört bir yanındaki oyunseverlere kolaylıkla gerçek zamanlı olarak yayınlayabiliyor.

PS4_08

 

Yıl sonuna kadar 33 oyun

SCE Worldwide Studios (SCE WWS) ve dünyanın dört bir yanından çok sayıdaki yazılım geliştirici ve yayıncısı tarafından geliştirilen toplam 15 Blu-ray Disc yazılım, PS4’ün lansmanı ile 31 Aralık arasındaki dönemde piyasaya sürülecek. Dijital olarak indirilen oyunlar ile birlikte, yıl sonuna kadar temin edilebilecek oyunların sayısı 33 gibi muazzam bir rakama ulaşıyor.

ps

 

 The Playroom PS4’e yüklü olarak geliyor

Ayrıca, Sony, The Playroom’u tüm PS4 sistemlerine önceden yükleyecek. The Playroom, kullanıcıların DUALSHOCK 4 Kablosuz Kumanda’nın dokunmatik yüzey ve ışık çubuğu gibi çeşitli özelliklerini nasıl kullanıldığını öğrenebilecekleri bir eğitim oturumunu da içeriyor. Aynı zamanda PlayStation Camera sahibi olan kullanıcılar, The Playroom içinde “AR BOTS” ve “PLAY WITH ASOBI” gibi, kullanıcıların ekran üzerinde görüntülenen robot türü karakterler ile etkileşime geçebildiği zenginleştirilmiş gerçeklik teknolojisini kullanan içerikler ile kullanıcıların DUALSHOCK 4’ü farklı yönlere hareket ettirip döndürerek oyun alanının şeklini değiştirebildikleri hava hokeyi oyunu “AR HOCKEY”i de kullanabilecek.

Son dönemin en popüler konularından biri olan PlayStation 4 oyun konsolunun satışına çok az bir zaman kala Sony yeni oyun konsolunun kutu açma videosunu yayınladı. 

PLlayStation 4’ün çıkışına çok az bir zaman kala Sony’den ilginç bir hamle geldi. Herkesi meraklandıran PS4 oyun konsolunun kutsunun açılma videosu yayınlandı. Kutunun içerisinden 500 GB’lık PS4 konsolunun yanı sıra DualShock 4 ve HDMI kablo da geliyor. Bunun yanı sıra bir adet USB kablo, AC güç kablosu ve bir mono adet kulaklık çıkıyor. 30 günlük kullanıma sahip PlayStation Network deneme sürümünün yanı sıra yine 30 günlük Sony’nin limitsiz Müzik deneyimi de PS+ kullanıcılarına hediye ediliyor. Şimdi sırada Sony’nin yayınladığı video var.