Genç bir kızla, arkadaşının ortadan kaybolmasından sonra Boston’lu bir adamın bu kızları kaçırılmasıyla ilgili olarak baş şüpheli olur.

15 Kasım 2013

2013 – ABD

Dram ,  Gerilim ,  Suç

Denis Villeneuve

Hugh Jackman ,  Jake Gyllenhaal ,  Maria Bello ,  Terrence Howard,  Viola Davis

Aaron Guzikowski

Broderick Johnson ,  Kira Davis

Özet & detaylar

Maccachusetts eyaletinin Brockton bölgesinde, Şükran Günü’nü kutlamak için bir araya gelen Dovers ve Birches aileleri her şeyin yolunda gittiği bu yemek esnasında korkunç bir haberle altüst olurlar. Gecenin ilerleyen saatlerinde ailelerin iki küçük kızlarının kaybolması sonrasında panik dolu anlar yaşanır. Saatler ilerler, ancak kızlar halen daha ortada yoktur ve durum kaçırılmış oldukları gerçeğini kuvvetlendirir. Polise başvursalar da sonuç alamazlar ve Keller Dover (Hugh Jackman), adaleti kendi elleriyle aramaya karar verir. Genç ve başarılı dedektif Loki’den de yardım isteyen genç adam, kendisini suçlunun ve masumun birbirine geçtiği şaibeli bir davanın içerisinde bulur.
2010 yılında çektiği İçimdeki Yangın (Incendies) adlı filmle hem eleştirmenler hem de genel izleyici tarafından bir hayli beğenilen yönetmen Denis Villeneuve‘ün yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu, Contraband filmiyle sinemaya giriş yapan Aaron Guzikowski‘nin imzasını taşıyor. Başrollerde ise son dönemin en başarılı oyuncularındanHugh Jackman ve Jake Gyllenhaal’ı izliyoruz.

Prisoners Prisoners1

Prisoners, ABD Gişe Şampiyonu

Başrollerini Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal ve Melissa Leo’nun paylaştıkları Prisoners isimli drama, geçen Cuma günü ABD’de vizyona girdikten sonra haftasonu boyunca 21 milyon dolar hasılat yaparak gişede birinci numaraya oturdu.

Diğer yandan korku filmi Insidious: Chapter 2 (Insidious Chapter 2), vizyona girdiği ilk haftadan sonra gişede yüzde 64 düşerek haftasonu boyunca 14.5 milyon dolar kazandı ve ikinci sıraya düştü. Açılışından iki hafta sonra mafya-komedi filmi Malavita: Belalı Tanık (Malavita) ise 7 milyon dolar ile üçüncü sırada.

Prisoners2