Palyaço Postallar, Türkiye’de ilk kez Yurdakul Kundura tarafından üretilen, el yapımı ayakkabılardır. Bu modelde postalları, botları ilk kez Yurdakul Usta yapmıştır, hem de el işçiliği ile. Yurdakul Usta, el yapımı ayakkabıları 1963’ten beri üretmektedir. Kaliteli ve özel yapım ayakkabıların yanı sıra postallar yapmaya da ilk kez 1967 yılında başlamış, fakat bir müşterisinin isteği üzerine yaptığı ayakkabılar onun imzası haline gelmiş adeta… İşte Palyaço Postalların hikâyesi de bu şekilde başlamış.

Gökkuşağı ayaklarının mimarı Yurdakul Usta bir gün, bir müşterisinin kırmızı renk postal istediğini duyunca biraz şaşırmış ama sonunda müşterisini kıramamış ve kırmızı renkli postalları yapmış. O günden sonra, önceleri herkese biraz garip gelse de daha sonra herkes tarafından çok sevilmiş ve benimsenmiş. Yurdakul Usta, sadece kırmızı da değil her tür renkten postalları el emeği ile yapmış ve hâlâ da yapmaktadır. Palyaço Postal ise, ismini modelinden almakta. Palyaço burnuna benzer bir şekle sahip olan bu postalların şeklini, kendi elleriyle vermektedir. Özenle dikmekte, deriyi ilmek ilmek işleyerek, ona adeta can vermektedir.

Bu postallar, tamamen el işçiliği ile yapılmaktadır ve yapımında hiçbir suni malzemeye yer verilmeden %100 hakiki deri kullanılmaktadır. Ayrıca her türlü hava şartlarına uyum sağlar, çünkü otomasyon ile üretilmiş yapıştırılmış ayakkabılara karşın, Palyaço Postallar sapasağlam dikişlere sahiptir. Postallar her kesimden kişiler tarafından tercih edilmektedir. İster çocuk olsun ister genç, ister erkek ister kadın… Tek ve ilk, size özel bu botları sadece Yurdakul Kundura’da bulabilirsiniz.

Palyaço Postallar vitrine koyulduğu ilk günden itibaren, hem vitrinleri hem ayakları renklendirmekle kalmamış, ayakkabıya masalsı bir tanım da vermiştir ayrıca. Giyildiğinde özellikle dikkat çeken bu postalların, el emeğiyle yapıldığı her şekilde bellidir. İpliklerin renkli deriyi sıkıca kavrayışını, capcanlı gökkuşağı renklerini ve Yurdakul Usta’nın tüm o yılların tecrübelerini bu postallarda görebilirsiniz. Sadece size özel olması da, kendinizi özel hissettirmesi de cabası.

Siz de hepsi birbirinin aynı o soğuk ayakkabılardan sıkıldıysanız, özel tasarım ve tamamen el yapımı bu postalları Yurdakul Kundura bulabilirsiniz.