Saç dökülmeleri son yıllarda pek çok bayan ve erkeğin korkulu rüyası olmuştur. Bayanlarımızın saç oranı erkeklerin saç oranına göre daha çok olduğundan dolayı dökülmeler aşırı olmadığı sürece görünmese de, erkeklerde alında açılma gibi pek çok soruna delalet etmektedir. Bu durumda erkeklerin maalesef oldukça canını sıkmakta ve psikolojik olarak etkilenmelerine bile sebep olabilmektedir. Günümüzde kullanılan minoxidil losyon ile artık saçlarınız dökülmeyecek.

Minoxidil nedir?

Bahsettiğimiz sakal çıkarıcı, saç dökülmelerine karşı özel olarak üretilen bir losyondur. Hem bayan hem de erkek tarafından rahatlıkla kullanılabilecek bir saç çıkarma losyonudur. Kullanımı da oldukça kolay olan bu ürün, genel olarak dünya ülkelerine İran’dan ihraç edilmektedir. Ülkemizde de minoxidil losyon bulabilmek mümkün haldedir.

Kullanımı kolay mı?

Genel olarak minoxidil ürünleri oldukça kolay kullanımlara sahip olmaktadır. Bahsettiğimiz losyon da oldukça kolay bir şekilde saç diplerine uygulanabilmektedir. Kısaca uygulama aşamalarından bahsedecek olursak eğer şöyledir.

  • Kutusundan çıkardığınız minoxidil losyon, kutu içeriğinde bulunan aparat yardımı ile saç bulunmayan bölgelere damlatılarak kullanılmaktadır.
  • Saç olan bölgelere uygulanması doğru değildir.
  • Sadece saçların zayıf olduğu noktalara damlatarak, losyonu iyice yedirmelisiniz.
  • Masaj yolu ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • Daha sonra ürün kullanım talimatlarında belirtilen süre kadar beklenmeli ve saç bol su ile yıkanmalıdır.
  • Elbette ki minoxidil losyon kullanmadan önce saç, yağ ve kirden de arındırılmalıdır.Ürünün siparişini vermek için resmi satış sitesi www.sakalcikarici.org ‘yi ziyaret ediniz.